Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Японія розширила санкції проти Росії та її партнерів

11:35:38

Уряд Японії розширив пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. У списку санкцій є десятки компаній, у тому числі з Китаю і ще трьох країн. Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Японії в п'ятницю, 21 червня.   Це перший випадок, коли Токіо запровадив санкції проти китайських компаній у зв'язку з війною в Україні. Нові санкції також спрямовані проти фірм з Індії, Казахстану та Узбекистану.    Під санкції потрапили гонконгська компанія Asia Pacific Links, яка постачала мікрочипи для російських безпілотників, і китайська Yilufa Electronics Limited.   До нового підсанкційного переліку ввійшли 14 компаній із самої Росії, зокрема повʼязані з Алабугою - особливою економічною зоною РФ. Там розташовані понад 30 важливих російських військових виробництв, зокрема завод з виробництва дронів Shahed. Під японські обмеження потрапили гендиректор Тактичного ракетного озброєння Борис Обносов, гендиректор Уралвагонзавода Олександр Потапов, генеральний конструктор АМНТК Союз Мкртич Окроян, секретар Центрвиборчкому РФ Наталя Бударіна, члени Центрвиборчкому Ельміра Хаймурзіна, Олександр Курдюмов, Антон Лопатін.   Крім цього, Токіо ввів санкції проти так званої "глави Міносвіти" окупованої частини Запорізької області Олени Шапурової.   Також санкції поширюються на компанії - Алроса, Кримпатріотцентр, а також оборонні підприємства, включно з Уралтрасмашем, НВО Курганприлад, ЧТЗ-Уралтрак, Нижньогородським заводом 70-річчя Перемоги, Завод імені Дегтярьова, Девайс Консалтинг, Оборонлогістіка, Компэл, Орелметаллполимер, ВНДІР-Прогресс. Нагадаємо, посли країн-членів Євросоюзу  досягли згоди і ухвалили 14 пакет санкцій проти Росії . Новий пакет передбачає нові заходи, а також посилює дію запроваджених раніше санкцій, закриваючи можливі лазівки для РФ. США заявили, що за необхідності  готові запровадити нові санкції проти третіх країн за підтримку Росії , щоб стримати тиск і в кінцевому підсумку покласти край агресії. 

Кава, чай, хот-доги: “Укрнафта” вдвічі збільшила непаливні продажі до 260 мільйонів 

11:23:08

"Укрнафта" вдвічі збільшила непаливні продажі. За 5 місяців 2024 року виручка сягнула 260 млн грн, що вдвічі більше, ніж у 2023, коли за такий же період було 126 млн грн. Про це повідомляє пресслужба "Укрнафти". Згідно з повідомленням, також майже вдвічі зросла кількість непаливних чеків з 1,32 млн штук у січні-травні 2023-го до 2,26 млн штук за аналогічний період 2024-го. Зокрема, з січня по травень 2024 року співробітники мережі приготували: 693 тис гарячих напоїв (380 тис у 2023 році), 111 тис хот-догів (56 тис у 2023-му). "Укнафта" також зазначає, що конверсія - співвідношення між паливними та непаливними продажами - у 2024 році також збільшилася удвічі і склала 0,26. Тоді як за 5 місяців 2023 року було 0,19. В "Укрнафті" також додали, що наведені цифри не стосуються 84 станцій мережі Glusco. Оскільки йдеться лише про результати мережі UKRNAFTA.

У ЗСУ поки не підтверджують застосування РФ авіабомби ФАБ-3000

11:07:20

Повітряні сили ЗСУ не підтверджують застосування бомби ФАБ-3000 російськими військами у Харківській області. Про це заявив речник Повітряних сил Ілля Євлаш в ефірі телемарафону в п'ятницю, 21 червня.   "Так, ми бачили це відео, однак остаточно можна буде про це говорити лише тоді, коли офіційно вдасться виявити уламки і хоча б ознайомитися з місцем. По відео сказати складно, тому необхідно трохи зачекати, коли вдасться дослідити це місце і вже з упевненістю повідомити, який саме це був тип боєприпасу", - пояснив він.   За словами Євлаша, найчастіше росіяни застосовують ФАБ-250 і ФАБ-500, переробляючи їх під уніфікований новий боєприпас.   "ФАБ-3000 є досить рідкісним випадком, і ймовірно, якщо експертиза це підтвердить, це стане одним із перших випадків, коли росіяни застосували таку потужну авіаційну бомбу", - сказав речник.   Напередодні у російських пабліках було опубліковано відео авіаудару ФАБ-3000 по Липцях на Харківщині . Росіяни стверджують, що це "перше бойове застосування в історії людства бомби такого калібру з модулем планерування і корекції". Нагадаємо, з 10 травня по 4 червня російські війська скинули поблизу Вовчанська Харківської області приблизно 300 авіабомб .