Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У ЗСУ поки не підтверджують застосування РФ авіабомби ФАБ-3000

11:07:20

Повітряні сили ЗСУ не підтверджують застосування бомби ФАБ-3000 російськими військами у Харківській області. Про це заявив речник Повітряних сил Ілля Євлаш в ефірі телемарафону в п'ятницю, 21 червня.   "Так, ми бачили це відео, однак остаточно можна буде про це говорити лише тоді, коли офіційно вдасться виявити уламки і хоча б ознайомитися з місцем. По відео сказати складно, тому необхідно трохи зачекати, коли вдасться дослідити це місце і вже з упевненістю повідомити, який саме це був тип боєприпасу", - пояснив він.   За словами Євлаша, найчастіше росіяни застосовують ФАБ-250 і ФАБ-500, переробляючи їх під уніфікований новий боєприпас.   "ФАБ-3000 є досить рідкісним випадком, і ймовірно, якщо експертиза це підтвердить, це стане одним із перших випадків, коли росіяни застосували таку потужну авіаційну бомбу", - сказав речник.   Напередодні у російських пабліках було опубліковано відео авіаудару ФАБ-3000 по Липцях на Харківщині . Росіяни стверджують, що це "перше бойове застосування в історії людства бомби такого калібру з модулем планерування і корекції". Нагадаємо, з 10 травня по 4 червня російські війська скинули поблизу Вовчанська Харківської області приблизно 300 авіабомб .

СБУ затримала блогерів, які "зливали" позиції ЗСУ

10:23:43

Служба безпеки затримала двох блогерів, які поширювали у соцмережах локації бойових позицій та переміщення Сил оборони. Про це повідомила пресслужба СБУ в п'ятницю, 21 червня.   Зазначається, що один із фігурантів проживає у Запоріжжі та адмініструє власний Telegram-канал з аудиторією майже 140 тисяч користувачів. Для його "розкручування" чоловік опублікував відео, на якому було видно розташування вогневої позиції ЗСУ в Куп’янському районі Харківщини.   Також зловмисник оприлюднив на своєму ресурсі відеозапис, де видно оборонні лінії українських військ у районі Роботиного на Запоріжжі.   Крім того, блогер "залив" трансляцію переміщення бронетехніки і артсистем в одному із регіонів України.   Співробітники СБУ затримали чоловіка на гарячому, коли він збирався викласти у мережу нову "порцію" забороненого контенту.

Повітряні сили розкрили деталі нічної атаки Росії

10:05:33

Росія під час нічної атаки 21 червня намагалася атакувати критичну інфраструктуру України . Проте всі ворожі ракети були знищені. Про це заявив речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш в ефірі телемарафону.   "Всі чотири ракети було знищено. По Кіровоградській та Херсонській областях ворог здійснив пуски з першої ночі. Намагався вразити наші критичні об'єкти, однак нічого не вдалося", - сказав він.   Цієї ночі російські військові не застосували дрони-камікадзе. Проте українські захисники готуються до різних сценарії, які може використати РФ.   "Ресурси навіть у такої великої країни не є безлімітними. Крім того, на третій рік війни росіяни вже розуміють, що не так просто в деяких випадках атакувати об'єкти, оскільки ми також вживаємо заходів для убезпечення наших інфраструктурних об'єктів від нападів противника", - сказав Євлаш.   За словами речника Повітряних сил ЗСУ, росіяни намагаються "промацувати" українську ППО. Тому використовують різні методи - як комбіновані атаки, так і інші.   "Як от цієї ночі ми бачили лише керовані ракети. Інколи ворог робить паузи, взагалі не атакує. Тому це така собі гра на виснаження. Вони намагаються знайти слабкі шпарини в той час, як ми намагається маневрувати наявними силами і засобами аби відбивати ці атаки", - додав Євлаш. Нагадаємо, сьогодні вночі у небі над Кіровоградською та Херсонською областями було збито чотири російські ракети .  У ніч проти 20 червня росіяни завдали масованого удару по об'єктах цивільної енергетичної інфраструктури України . Пошкоджено обладнання на об'єктах у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій і Київській областях.

У МЗС розповіли, яким чином Росія зможе взяти участь у другому Саміті миру

09:50:48

Україна не планує контактувати на пряму з Росією на наступному Саміті миру. Проте на заході може бути використаний досвіт Чорноморської зернової ініціативи. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телемарафону.   Під час переговорів щодо Чорноморської зернової ініціативи Україна не взаємодіяла з Росією напряму, а лише через посередників.   "У нас є дуже успішний досвід переговорів щодо Чорноморської зернової ініціативи. Тоді Україна вела перемовини з Туреччиною і з ООН, потім Туреччина і ООН вели перемовини з Росією. Угода виглядала як документ, підписаний між Туреччиною, ООН і Україною, а також Туреччиною, ООН і Росією", - сказав міністр.   Кулеба зазначив, що Україна не прагне прямих контактів з Росією з огляду на те, що Москва продовжує свої воєнні злочини та намагається знищити українську державність. Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії  відбувся перший Саміт миру . Його учасники обговорювали три пункти Формули миру - ядерну безпеку, продовольчу безпеку та гуманітарний вимір, а також обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. Комюніке за підсумками саміту підписали понад 80 країни та організації. Документ є відкритим для приєднання. Результати Саміту миру будуть передані Росії .