Підтримка України - перший пріоритет ЄС у сфері безпеки й оборони
Рада Євросоюзу оголосила п'ять пріоритетів ЄС у сфері безпеки й оборони. Окрім підтримки України у постанові йдеться про зміцнення оборонної технологічної та промислової бази та розгортання колективних сил ЄС.
Підтримка України була названа першим пріоритетом Євросоюзу у сфері безпеки й оборони. Перелік п’яти основних пріоритетів був визначений у вівторок, 28 травня, під час засідання Ради ЄС із закордонних справ у форматі міністрів оборони, повідомляє Інтерфакс Україна.
Як пояснили у Брюсселі, ці пріоритети визначено "в контексті безпрецедентного поєднання загроз і викликів" у геополітичній сфері.
Першим пріоритетом глави оборонних відомств країн Євросоюзу назвали "непохитну підтримку ЄС України (...) у межах її міжнародно визнаних кордонів".
Наступний пріоритет "витрачати разом більше й краще" наголошує на "необхідності забезпечення доступності оборонної продукції та зміцнення оборонної технологічної та промислової бази ЄС (EDTIB), щоб вона була спроможна задовольняти потреби збройних сил держав-членів і партнерів". Зокрема, наголошується на важливості "зміцнення співробітництва, що веде до поступової інтеграції в EDTIB української оборонної технологічної та промислової бази".
Пріоритет "підвищити спроможність ЄС діяти" називає Європейський фонд миру "глобальним інструментом підтримки цілей ЄС у сфері спільної політики безпеки та оборони". Крім того, за цим пунктом постанови рада закликала держави - члени ЄС зробити подальший внесок у повне введення в дію потенціалу швидкого розгортання колективних сил ЄС до 2025 року й терміново виконати зобов'язання 2024 року щодо військової мобільності.
"Зміцнення стійкості ЄС і захист доступу до стратегічних областей" передбачає "посилення запобігання, виявлення, стримування, стійкості та реагування ЄС на гібридні загрози, маніпулювання інформацією та інформаційне втручання, кіберзагрози та шкідливу діяльність, спрямовану проти ЄС, його держав-членів і партнерів". Крім того, відзначено важливість космічної, морської та повітряної сфер для безпеки й оборони Євросоюзу, міститься заклик до якнайшвидшої реалізації спільного документа про взаємозв'язок клімату й безпеки.
До пріоритетів у сфері безпеки й оборони Рада ЄС віднесла "продовження зміцнення, поглиблення й розширення адаптованого і взаємовигідного партнерства, заснованого на спільних цінностях та інтересах".
Зокрема, рада "знову підтверджує, що стратегічне партнерство ЄС з НАТО, підкріплене міцними трансатлантичними зв'язками, має важливе значення для євроатлантичної безпеки і стабільності".
Раніше повідомлялося, що Угорщина в ЄС блокує €6,5 млрд для України. Наразі сім документів очікують затвердження для виділення коштів Києву.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp