Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Іспанія надасть Україні додаткові системи ППО - Зеленський

21:05:13

Україна домовилася з Іспанією про допомогу в посиленні протиповітряної оборони, але її деталі не розкривають до схвалення всіх постачань. Про це заявив президент Володимир Зеленський на пресконференції в Лісабоні у вівторок, 28 травня.   За словами глави держави, двосторонні безпекові угоди передбачають довгострокові зобов'язання держав щодо постачання військової допомоги, і наголосив, що пріоритетом наразі є протиповітряна оборона.   "Серед цих угод є домовленість із країнами, у яких є системи протиповітряної оборони. Що стосується, наприклад, Іспанії, там я звернув би на це увагу, у нас дійсно були відповідні домовленості, і буде додаткове ППО щодо конкретних систем і конкретно ракет. Я просто не хочу говорити зараз про деякі деталі, допоки ці системи не прийшли", - сказав Зеленський.

У РФ назвали число "засуджених" військових України

20:47:05

Понад 170 українських військовослужбовців засуджено російськими судами з початку повномасштабної війни, яку розв'язала РФ проти України. Про це 28 травня повідомили росЗМІ з посиланням на Головну військову прокуратуру РФ.   За період збройної агресії суди Росії порушили понад 1,1 тис. кримінальних справ проти українських військових. За участю військових прокурорів судами розглянуто понад сто кримінальних справ щодо 171 бійця Збройних сил України. За всіма ухвалені обвинувальні вироки. Українським військовим інкримінували "вбивства", "застосування заборонених методів і засобів ведення війни (військового конфлікту)", "навмисне ушкодження чужого майна" та інше. Бійці ЗСУ засуджені до позбавлення волі на строки від 12 років до довічного позбавлення волі. Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські судові органи провели показові "судові процеси" , де підсудними виступали українські військовополонені, в тому числі й захисники Маріуполя. 24 травня підконтрольний Росії "Верховний суд" так званої "ДНР" засудив до довічного ув'язнення чотирьох українських військових батальйону Запоріжжя.  У лютому у "ДНР"  засудили 33 українських військових 36-ї бригади морської піхоти ВМС України  та 17-ї танкової бригади ЗСУ до позбавлення волі на строк від 27 до 29 років у колонії суворого режиму.

Фінансування Росгвардії та МВС РФ: справу проти Марченко передали до суду

20:16:37

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо дружини підозрюваного у держзраді Віктора Медведчука Оксани Марченко за вчинення злочинів проти нацбезпеки України. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора у вівторок, 28 травня.    Дружина колишнього народного депутата, лідера забороненої партії ОПЗЖ, який вже позбавлений громадянства України, була кінцевим бенефіціаром мережі київських компаній і підприємств у Ялті. Через них Марченко упродовж 2014-2022 років переводила мільйонні суми на фінансування Росгвардії та МВС РФ, а також передавала матеріальні ресурси незаконним збройним формуванням Росії.   Разом із двома директорами ТОВ та менеджеркою компанії вона перерахувала Росії понад 21 млн гривень під виглядом сплати податків та зборів за нібито охорону нерухомості на території анексованого півострова.   Під час розслідування за клопотанням прокурорів арештовано майно та активи обвинуваченої вартістю понад 18,4 млрд гривень. Зокрема, накладено арешт на рухоме майно вартістю понад 7,5 млрд гривень та нерухомість на 2,1 млрд гривень, а також на цінні папери на 5,3 млрд гривень та корпоративні права.   Одного зі спільників Марченко вже засуджено до позбавлення волі. Обвинувальний акт стосовно ще двох - на розгляді в суді.   Дружині Медведчука інкриміновано фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, та колабораційну діяльність. Нагадаємо, торік суд наклав арешт на активи Марченко на загальну суму понад 300 млн гривень. Мова йде про земельні ділянки дружини Медведчука під Києвом. 27 травня  Євросоюз запровадив санкції проти Віктора Медведчука . Також під обмеження потрапили проросійський пропагандист Артем Марчевський і інтернет-портал Голос Європи.

Україна підписала з Португалією безпекову угоду

19:48:03

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Португалії Луїш Монтенегру підписали у Лісабоні підписали двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки. Про це повідомила пресслужба глави держави у вівторок, 28 травня.   Угода закріплює зобов'язання Португалії підтримувати Україну для відновлення її територіальної цілісності в межах кордонів 1991 року, включно з територіальним морем.   Португалія надасть щонайменше 126 мільйонів євро військової підтримки цього року.   Також країна підтверджує участь у коаліції F-16, міжнародній коаліції спроможностей морської безпеки, а також у програмі закупівлі боєприпасів великого калібру, зусиллях із розмінування та зміцнення морської безпеки.   Окремі блоки угоди присвячені двосторонній співпраці в галузі оборонної промисловості, розвідці, боротьбі з організованою злочинністю та пропагандою, а також протидії хімічним, біологічним, радіологічним та ядерним ризикам.   Україна та Португалія координуватимуть і зміцнюватимуть спільні зусилля для підтримки нашої країни на її шляху до майбутнього вступу в НАТО.   У блоці щодо політичного співробітництва йдеться про підтримку Української формули миру, притягнення агресора до відповідальності, посилення санкцій проти РФ та спільну роботу над створенням механізму надання компенсації за збитки, втрати або шкоду, спричинені російською агресією.   Португалія також зобов’язується продовжувати участь у міжнародній коаліції за повернення українських дітей.   Нагадаємо, Португалія стала 12-ю країною, із якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією та Бельгією.

Морський експорт нафти з РФ упав до мінімуму за два місяці - ЗМІ

19:16:46

Середній чотиритижневий експорт нафти з Росії впав, поставки сягнули двомісячного мінімуму напередодні зустрічі країн ОПЕК+. Про це пише Bloomberg у вівторок, 28 травня.   Зазначається, збільшення потоків з тихоокеанських портів РФ було більш ніж компенсовано зниженням обсягів з Чорного моря та Арктики. Вантажопотік з балтійських портів Росії не змінився в порівнянні з попереднім тижнем.   Росія пообіцяла компенсувати перевиробництво нафти порівняно з квітневим планом.   Зменшення видобутку призведе до скорочення поставок за кордон. За перші 15 днів травня Росія переробляла 5,45 млн барелів нафти на добу, що на 4% вище квітневого рівня, після ремонту нафтопереробних заводів, які постраждали від ударів українських дронів.   Зниження обсягів постачання було ускладнене ще й тижневим падінням цін, що призвело до зниження російських поставок до 10-тижневого мінімуму. Нагадаємо, у квітні  експорт нафти й нафтопродуктів з Росії впав до рівня, який востаннє спостерігався наприкінці 2023 року через атаки українських безпілотників. Тим часом  серед країн ЄС залишаються розбіжності щодо заходів, спрямованих на так званий "тіньовий флот" Росії - напівлегальних нафтових танкерів.