Єврозона ледве уникла рецесії, економіка Німеччини скоротилася

Європейська зона, до якої входять 20 країн, ледь уникла рецесії після того, як економіка регіону вирівнялася наприкінці 2023 року.
Про це пише The Guardian з посиланням на статистичне агентство ЄС.
Нульове зростання в зоні єдиної валюти в останньому кварталі минулого року сталося після економічного скорочення на 0,1% у третьому кварталі. Це означає, що рецесії, яку визначають як два послідовні квартали скорочення, вдалося запобігти.
Економісти очікували, що економіка єврозони скоротиться на 0,1% у четвертому кварталі.
Підписуйтесь на наш Tелеграм канал
Євростат зазначає, що дві найбільші економіки єврозони наприкінці 2023 року показали погані результати: Німеччина скоротилася на 0,3%, а Франція не показала зростання другий квартал поспіль.
Ситуація у двох інших членах “великої четвірки” єврозони була краща. Італія, від якої очікувалася стагнація, зафіксувала зростання на 0,2%, тоді як економіка Іспанії зросла на 0,6% − утричі більше, ніж прогнозували аналітики.
Економіка Португалії зросла на 0,8% за останні три місяці 2023 року, для Австрії ця цифра складає 0,2%, а от економіка Ірландії скоротилася на 0,7% – це четверте квартальне падіння поспіль у 2023 році.
Євростат заявив, що 27 країн Європейського Союзу також не показали зростання в четвертому кварталі. За рік між четвертим кварталом 2022 року та четвертим кварталом 2023 року економіка єврозони збільшилася лише на 0,1%, а ЄС виріс на 0,2%.
Стагнація економіки єврозони посилить тиск на Європейський центральний банк, який встановлює відсоткові ставки для країн, що входять до валютного союзу, щоб почати скорочувати вартість запозичень.
Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року єврозона намагається впоратися з підняттям цін на енергоносії та продовольство, а також збитками, завданим бізнесу. ЄЦБ підвищив процентні ставки минулого року до найвищого рівня з моменту введення євро в 1999 році.