Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Сенат Італії схвалив постачання Україні зброї у 2024 році

16:27:12

Верхня палата парламенту Італії (сенат) схвалила подальші поставки зброї в Україну. Вони триватимуть щонайменше до кінця 2024 року. Про це повідомляє  ANSA в четвер, 25 січня.   Указ схвалено 113 голосами, проти проголосували 18 італійських сенаторів, ніхто не утримався. Тепер документ буде передано в нижню палату італійського парламенту - Палату депутатів.   Видання зазначає, що прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні непохитна у своєму намірі допомогти Україні. Однак опозиційний Рух 5 зірок виступає проти подальшої відправки зброї в Україну. Нагадаємо, раніше міністр оборони Італії Гвідо Крозетто говорив, що країна і далі має намір підтримувати Україну на тлі російської агресії, але італійська військова  допомога "не може бути необмеженою" . Напередодні  Італія спростувала заяву Росії про загибель італійського військового в Україні , назвавши її фейковою новиною. 

НМТ-2024: затверджено завдання і схеми нарахування балів

16:14:26

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного і додаткового блоків національного мультипредметного тесту (НМТ) 2024 року і схеми нарахування балів за виконання завдань. Про це повідомила пресслужба УЦОЯО в четвер, 25 січня.   Тести з української мови, української літератури, історії України, біології, хімії та географії міститимуть по 30 завдань, з математики та фізики - 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької, французької) - по 32 завдання.   З української мови та української літератури буде по 30 завдань, з яких 25 із вибором однієї правильної відповіді та п'ять на встановлення відповідності (логічна пара), за які можна заробити по 45 тестових балів.   З математики буде 22 завдання, з яких 15 із вибором однієї правильної відповіді, три на встановлення відповідності (логічна пара) і чотири з короткою відповіддю, за які можна заробити 32 тестові бали.   З історії України буде 30 завдань, із яких 20 із вибором однієї правильної відповіді, чотири на встановлення відповідності (логічна пара), три зі встановленням правильної послідовності та три з вибором трьох відповідей із семи запропонованих, за які можна заробити 54 тестових бали.   З іноземних мов буде 32 завдання, з яких 11 на встановлення відповідності, п'ять із вибором однієї правильної відповіді та 16 на заповнення пропусків у тексті, за які можна заробити 32 тестових бали.   З географії буде 30 завдань, із яких 20 з вибором однієї правильної відповіді, чотири з короткою відповіддю та шість із вибором трьох відповідей із семи запропонованих, за які можна заробити 46 тестових балів.   З біології буде 30 завдань, із яких 24 із вибором однієї правильної відповіді, чотири на встановлення відповідності (логічна пара) та два з вибором трьох відповідей із трьох груп варіантів, за які можна заробити 46 тестових балів.   З хімії буде 30 завдань, із яких 22 із вибором однієї правильної відповіді, два на встановлення відповідності (логічна пара) та шість з короткою відповіддю, за які можна заробити 40 тестових балів.   З фізики буде 20 завдань, із яких 12 із вибором однієї правильної відповіді, два на встановлення відповідності (логічна пара) і шість із короткою відповіддю, за які можна заробити 32 тестових бали.   Як відомо, 2024-й буде вже третім роком, коли через повномасштабне вторгнення Росії неможливо провести повноцінне зовнішнє оцінювання. Тому ЗНО замінили на національний мультипредметний тест.  У 2024 році Національний мультипредметний тест включатиме три обов'язкових предмети (українська мова, математика та історія України) і один на вибір абітурієнта (іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська), біологія, фізика та хімія, українська література та географія). За результатами основної сесії НМТ у 2023 році  253 учасники не склали тест з української мови  та 10755 учасників - з математики.

Вбивають за п’ять хвилин: РФ збільшила використання газових гранат

15:56:56

Російські війська почали частіше використовувати хімічну зброю на фронті, зокрема, новий вид гранат з отруйними речовинами. Про це повідомив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Андрій Рудик під час брифінгу в Military Media Center у четвер, 25 січня.   "У грудні вперше зафіксовано застосування гранати РГ-Во. Ця граната містить хлорацетофенон - речовина задушливої дії, заборонена Женевським протоколом про застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів", - розповів він.   У Центрі припускають, що в разі потрапляння в приміщення або бліндаж достатньо п'яти хвилин, аби вбити там людей.   Зазначається, що досліджений зразок виготовлений у 2023 році на заводі, який працює ще з часів СРСР.