Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Експерти назвали головну мету останньої масованої атаки РФ

11:16:05

Під час масованого ракетного удару 23 січня війська Росії, ймовірно, мали на меті прорвати українську протиповітряну оборону. Про це заявили в американському Інституті вивчення війни (ISW).    "23 січня російські війська здійснили серію ракетних ударів по Україні, які, ймовірно, мали на меті прорвати українську протиповітряну оборону. Цей масований удар став першим за останні місяці, коли не були задіяні безпілотники Shahed-136/131, які російські війська часто використовували для подолання українських систем протиповітряної оборони", - йдеться у звіті.   В ISW зазначають, що російське джерело опублікувало 23 січня відеозапис, на якому нібито показано, як російська ракета випускає приманки, також подібні кадри з’явилися з російською Х-101 під час російського удару наприкінці грудня 2023 року.   Аналітики припускають, що під час цього масованого удару замість "шахедів" були використані хибні цілі, щоб експериментувати з їхньою ефективністю, а Shahed-136/131 зберегти для інших цілей.   "Українські сили, схоже, нещодавно адаптувалися до нових серій російських ударів, а російські сили, ймовірно, продовжують експериментувати з новими ударними комплексами з різними засобами прориву української ППО і змушують Україну розгортати системи протиповітряної оборони в певних місцях", - зазначили експерти.   Нагадаємо, 23 січня війська РФ завдали масованого ракетного удару по Україні , застосувавши крилаті, балістичні, авіаційні та зенітні керовані ракети. Сили ППО знищили 21 ворожу ракету з 41 .

Наєв перевірив підрозділи, які знищують ДРГ на півночі

10:40:31

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв перевірив підготовку контрдиверсійних резервів,  які охороняють північний кордон. Про це генерал-лейтенант повідомив у Facebook в середу, 24 січня.   За словами Наєва, ворог невпинно намагається прорвати українську оборони, використовуючи всі види озброєння. Це не лише обстріли ракетами з повітря, але й зафіксовані спроби перетину державного кордону диверсійними групами.   Тому було створено контрдиверсійні резерви, які за потреби протягом лічених хвилин мають прибути в район виявлення противника для його подальшої ліквідації.   Наєв перевірив підрозділи, які знищують ворожих диверсантів на півночі України.   "Цілодобово на охороні державного кордону перебувають прикордонники, які підсилені бійцями територіальної оборони. Контрдиверсійні резерви постійно тренуються та підвищують свій рівень навченості і готовності до реагування у разі намагань противника застосувати ворожу силу", - сказав генерал-лейтенант. 

Союзник Тайваню відновив дипломатичні відносини з Китаєм

10:02:51

Китай і Науру в середу, 24 січня, відновили дипломатичні відносини. Це сталося після того, як тихоокеанська острівна держава розірвала дипломатичні зв'язки зі своїм тепер уже колишнім союзником Тайванем, пише Reuters.   Під час церемонії в Пекіні міністр закордонних справ Китаю Ван І та його колега з Науру Лайонел Аінгімеа офіційно підписали документ про відновлення двосторонніх відносин між країнами, що передбачає негайне відновлення зв'язків на рівні послів.   Згідно з документом, Науру визнає, що існує "лише один Китай", яким керує уряд у Пекіні, а Тайвань є невід'ємною частиною Китаю.   Розрив зв'язків з Тайванем був "незалежним політичним рішенням, прийнятим урядом Науру", заявив Ван після підписання документа. "Ми готові поділитися з Науру можливостями розвитку, які приносить модернізація в китайському стилі", - сказав китайський міністр.

Кулеба: Ситуація на фронті серйозніша, ніж у 2022

09:38:21

  Ситуація на фронті в Україні залишається важкою через нестачу постачання боєприпасів. Про це в інтерв'ю Bild заявив  міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.   За його словами, "ситуація дуже серйозна, можливо, навіть серйозніша, ніж вона була з моменту початку російського вторгнення майже два роки тому".   Глава МЗС України зазначив, що масований ракетний удар РФ вранці 23 січня є свідченням того, що Україні необхідно більше систем протиповітряної оборони та ракет до них.   "Хоча Україна значно збільшила своє виробництво і продовжуватиме це робити, ми, як і раніше, бачимо, що західна оборонна промисловість не здатна виробляти достатню кількість продукції", - сказав міністр.   Дипломат заявив, що потреби України "не відповідають оборонним потребам західних країн". Нагадаємо, днями в ЗМІ з'явилася інформація, що  війська Росії прорвали оборону Авдіївки  й закріпилися у приватних будинках на південній околиці міста.  Начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш заявив, що в Авдіївці ситуація напружена , однак прорватися в місто російським загарбникам не вдалося.

У Росії створили новий імітатор ядерного вибуху

09:25:16

Російські розробники створили новий імітатор наземного ядерного вибуху. Його планують використовувати для військових навчань. Про це пише Настоящее время. За даними видання, новий імітатор наземного ядерного вибуху запатентували у російській військовій академії матеріально-технічного забезпечення імені генерала армії Хрульова. Його використання "дозволить підвищити якість підготовки підрозділів Сухопутних військ до бойових дій за умов застосування ядерної зброї".   "Мета корисної моделі полягає у забезпеченні наочної імітації візуальних ознак - ударний ефект, світловий спалах та грибоподібна пилова хмара наземного ядерного вибуху", - йдеться в описі до патенту. За словами розробників, новий імітатор наземного ядерного вибуху застосовуватиметься на навчаннях та практичних заняттях у військових. Раніше для цих цілей застосовувався імітатор ядерного вибуху ІУ-59, проте наразі він "морально застарів, не виробляється підприємствами промисловості, а наявні на складах військових частин зразки виробили свій технічний ресурс". Нагадаємо, у травні 2023 року близько третини (29%) жителів Росії вважали, що  Кремль готовий застосувати ядерну зброю  проти України "у разі потреби", зворотної думки дотримувалися 60%. Раніше повідомлялося, що Росія, Китай та США модернізують та  розширюють свої ядерні полігони . Американське видання Newsweek  змоделювало ядерний удар по Москві та Санкт-Петербургу , щоб з’ясувати, якими були б наслідки для жителів цих міст. США проти РФ: чи розпочнуться перегони ядерних озброєнь