Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

У Росії створили новий імітатор ядерного вибуху

09:25:16

Російські розробники створили новий імітатор наземного ядерного вибуху. Його планують використовувати для військових навчань. Про це пише Настоящее время. За даними видання, новий імітатор наземного ядерного вибуху запатентували у російській військовій академії матеріально-технічного забезпечення імені генерала армії Хрульова. Його використання "дозволить підвищити якість підготовки підрозділів Сухопутних військ до бойових дій за умов застосування ядерної зброї".   "Мета корисної моделі полягає у забезпеченні наочної імітації візуальних ознак - ударний ефект, світловий спалах та грибоподібна пилова хмара наземного ядерного вибуху", - йдеться в описі до патенту. За словами розробників, новий імітатор наземного ядерного вибуху застосовуватиметься на навчаннях та практичних заняттях у військових. Раніше для цих цілей застосовувався імітатор ядерного вибуху ІУ-59, проте наразі він "морально застарів, не виробляється підприємствами промисловості, а наявні на складах військових частин зразки виробили свій технічний ресурс". Нагадаємо, у травні 2023 року близько третини (29%) жителів Росії вважали, що  Кремль готовий застосувати ядерну зброю  проти України "у разі потреби", зворотної думки дотримувалися 60%. Раніше повідомлялося, що Росія, Китай та США модернізують та  розширюють свої ядерні полігони . Американське видання Newsweek  змоделювало ядерний удар по Москві та Санкт-Петербургу , щоб з’ясувати, якими були б наслідки для жителів цих міст. США проти РФ: чи розпочнуться перегони ядерних озброєнь

За добу на фронті відбулося 56 бойових зіткнень

07:46:21

Генеральний штаб ЗСУ опублікував оперативну інформацію щодо російського вторгнення станом на ранок середи, 24 січня. "Протягом минулої доби відбулося 56 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 48 ракетних та 112 авіаційних ударів, здійснив 73 обстріли з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені з цивільного населення, серед яких є діти. Руйнувань та пошкоджень зазнали понад 200 різних об’єктів цивільної інфраструктури в Києві та Київській області, Харкові та Павлограді Дніпропетровської області. Минулої доби російські окупанти завдали чергового авіаційного удару, застосувавши 6 ударних БпЛА типу Shahed-136/131. Силами та засобами протиповітряної оборони України знищено 1 ворожий дрон", - йдеться у зведенні Генштабу.

Підсумки 23.01: Ракетний удар і Рамштайн-18

07:04:00

РФ завдала ракетного удару по Україні: є жертви і постраждалі У ніч проти вівторка ворог завдав комбінованого ракетного удару по Україні, застосувавши крилаті, балістичні, авіаційні та зенітні керовані ракети. Сили ППО знищили 21 російську ракету . У Києві, Харкові та Павлограді є жертви та постраждалі. Так, у Києві поранення отримали 20 осіб , також повідомлялося про  одну загиблу жінку . Зафіксовані численні пошкодження і руйнування у різних районах. У Харкові загинуло шестеро людей , ще 57 осіб були поранені, серед них 8 дітей. Президент Володимир Зеленський назвав російські ракетні удари по Україні  свідомим терором , спрямованим проти цивільного населення. Натомість у Кремлі заявили , що російські військові начебто не б'ють по соціальних об'єктах, житлових кварталах та мирному населенню. Увечері РФ завдала третього за день удару по Харкову . Постраждали дев'ять осіб.

Удар по порту в РФ: робота терміналу паралізована

05:57:57

Удар дронів по порту в Усть-Лузі Ленінградської області на Балтійському морі паралізував роботу експортного терміналу Новатека - найбільшого в Росії виробника зрідженого природного газу (ЗПГ). Завод може простоювати ще тижні чи місяці. Про це у вівторок, 23 січня, повідомляє  Reuters  з посиланням на джерела в галузі та дані щодо відвантажень.   Зазначається, що через три дні після нальоту БПЛА термінал, через який за кордон щорічно продавалося до 5 млн. тонн нафтопродуктів, продовжує простоювати.   Внаслідок удару на терміналі, який розташований в головному порту Росії на Балтійському морі, було пошкоджено дві цистерни і насосну станцію, а пожежа екстрені служби гасили понад добу. Новатек повідомив, що зупинив технологічні процеси на заводі, який відвантажував на експорт нафту та авіагас покупцям у Малайзії, Сінгапурі, на Тайвані та Китаї.   Перевалка нафти в Усть-Лузі, яка разом з іншими балтійськими портами забезпечує 40% російського нафтового експорту, відновилася в понеділок, розповіли джерела: танкери, відведені в море на час гасіння пожежі, повернулися до причалу. Але термінал Новатека продовжує простоювати. Це коштує компанії $2 млн на день, оцінює аналітик БКС Рональд Сміт. Ремонт може зайняти кілька тижнів, а в найгіршому випадку - розтягнеться на кілька місяців, попереджає він.   Повноцінним шоком може стати атака на балтійські порти, якщо від неї постраждають нафтові термінали, вважає Віктор Курилов, старший аналітик з ринку нафти Rystad Energy. З Усть-Луги та Приморська за кордон вирушає понад 75% нафти сорту Urals, або близько 1,5 млн барелів на день.   Альтернативних шляхів для вивезення за кордон таких обсягів нафти Росія практично не має, зазначає Сергій Вакуленко, дослідник Берлінського центру з вивчення Росії та Євразії Фонду Карнегі.   Нагадаємо, у ніч проти 21 січня  масштабна пожежа спалахнула також у порту Усть-Луга  в Ленінградській області, де перед цим чули звук дронів, після чого прогриміли вибухи.   Після цього на заводі Новатек заявили, що завод призупинив свою роботу після атаки українських БПЛА.