Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Прем'єр Китаю вирішив не перетинатися з Зеленським у Давосі - ЗМІ

18:43:09

Президент Володимир Зеленський під час Давоського форуму у Швейцарії не зміг зустрітись з прем′єр-міністром Китаю Лі Цянем. Про це в середу, 17 січня, пише  Politico.   Зазначається, що раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Китаю вкрай необхідно приєднатися до мирних переговорів, і натякнув, що Зеленський матиме можливість поспілкуватися з прем'єр-міністром КНР.   "Зрештою, Україна не досягла жодних успіхів у залученні Китаю до переговорів, а Зеленський і Лі не змогли поспілкуватися", - пише видання. Politico вважає, що це свідчить про те, що Китай не має наміру домагатися припинення війни Росії проти України. Замість цього, Китай став на бік країни-агресора, надаючи їй матеріали військового призначення.   "Рішення Китаю не зустрічатися з українцями виглядає навмисним, а не результатом проблеми з розкладом", - додають журналісти.   Один високопоставлений американський чиновник заявив, що Пекін відхилив прохання Києва про зустріч у певний момент під час їхніх спільних візитів до Швейцарії. Інший американський високопосадовець сказав, що Китай відмовився від будь-яких зустрічей після того, як РФ закликала його припинити дипломатичні контакти з Україною.   Своєю чергою український урядовець заперечив це та заявив, що в розкладі делегації не було жодної зустрічі з китайськими посадовцями і що Київ не просив про неї. Китайські чиновники не відповіли на запит про коментар. Нагадаємо,  представника Китаю не було серед учасників четвертої зустрічі радників з нацбезпеки щодо української Формули миру 14 січня в Давосі.  Міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс заявив, що  Китай має бути залучений до зусиль, спрямованих на припинення війни між Україною та Росією.

"Україна не надала доказів": Іран заперечив постачання РФ дронів

17:48:49

  Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдуллахіан заявив, що іранська сторона не надавала жодних дронів і ракет Росії для використання проти України. Про це він сказав під час виступу на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі в середу, 17 січня.   "Ми ніколи не надавали жодного безпілотника, жодної ракети Росії для використання проти України", - заявив глава МЗС Ірану.   Водночас іранський міністр зазначив, що "українці не надавали Ірану якихось доказів на користь цього". За його словами, звинувачення української сторони є "безпідставними". З осені 2022 року Росія використовує для ударів по Україні дрони-камікадзе іранського виробництва Shahed-131/136, які російські військові перейменовують на Герань-1 та Герань-2. В Ірані та Росії неодноразово заперечували інформацію про постачання БпЛА.    За даними ГУР, Росія лише 2022 року замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе Shahed-131/136. За інформацією ЗМІ, Іран розробив нову версію ударного дрона-камікадзе Shahed-107 , яким може скористатися Росія.

Британія інвестує $25 млн, щоб розблокувати український експорт і імпорт

17:18:37

Британський інститут фінансування розвитку (British International Investment) інвестує 25 млн доларів, щоб розблокувати український експорт та імпорт. Про це повідомила пресслужба МЗС Британії в середу, 17 січня. "Велика Британія допомагає захистити довгострокове майбутнє України. British International Investment інвестує 25 млн доларів, щоб розблокувати український експорт та імпорт, включно з життєво важливими постачаннями продуктів харчування", - йдеться у заяві. British International Investment є британським фінансовим інститутом розвитку і впливовим інвестором, підтримуваним урядом Великої Британії.   Міністр закордонних справ Девід Кемерон  заявив , що Велика Британія продовжуватиме підтримувати Україну, тож вона не лише виграє війну, а й вийде з неї сильною, суверенною та вільною країною.   "Україна відстоює правила, які забезпечують безпеку всіх нас. Саме тому Велика Британія надала Україні майже 12 мільярдів фунтів стерлінгів (майже 15,2 млрд доларів). Ми стоятимемо з ними (з українцями - ред.) стільки, скільки буде потрібно для досягнення перемоги", - зазначив він. Нагадаємо, Нагадаємо, 12 січня  Україна і Велика Британія підписали угоду у сфері безпеки . Ця угода стала першою серед угод з безпеки на виконання домовленостей , узгоджених під час Вільнюського саміту НАТО між Україною, членами Великої сімки та державами, які до них приєдналися.