Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Залужний оцінив ідею з електроними повістками

17:47:39

Ідея запровадити в Україні електронні повістки походила не від військових, але командування Збройних сил України влаштує цей механізм, якщо він забезпечить стабільне поповнення війська солдатами. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний на брифінгу у вівторок, 26 грудня.   "Точно цю пропозицію робив не Генштаб і не ЗСУ, тому що у нас навіть немає такої можливості, щоб оцінити можливість видачі повісток таким способом", - сказав він.   За словами Залужного, у питаннях видачі повісток ЗСУ є у "ролі споживачів", адже зацікавлені саме в результаті.    "Ми раді будь-якому способу, який забезпечить нашу потребу в людях. Якщо внаслідок електронних повісток ми їх отримаємо, це буде дуже добре. Якщо це буде здійснено якимось іншим чином, також це дуже добре", - додав головнокомандувач ЗСУ.   Нагадаємо, міністр оборони Рустем Умєров заявив, що його відомство розглядає можливість повідомляти чоловіків про необхідність з'явитися в ТЦК за допомогою електронних сповіщень . 

Залужний розповів, що може зупинити Росію

17:11:25

  Російську агресію може спинити лише постійне збільшення втрат їхньої армії. Про це заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний на брифінгу у вівторок, 26 грудня.   "На сьогодні важко спрогнозувати, скільки ще необхідно завдати втрат для того, щоб це все (війна проти України - ред.) припинилось. Я вважаю, що необхідно це робити постійно рівно до того моменту, коли війна не закінчиться, поки противник не відмовиться від ведення бойових дій проти нашої країни", - сказав він.   Залужний підкреслив, що втрати, які понесли російські загарбники у війні, спинили б будь-яку країну, але не РФ.   "Що там твориться на лінії зіткнення - гори тіл, навіть ніхто не намагається їх забрати. Їх з′являється з кожним днем там все більше і більше. На жаль таке ставлення Російської Федерації до власних людей", - зазначив головнокомандувач ЗСУ. Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення в Україну загальні бойові втрати особового складу російських військ становлять орієнтовно 354 960 осіб убитими. Минулої доби ЗСУ ліквідували 1010 окупантів . За словами президента України Володимира Зеленського, основним джерелом поповнення втрат РФ на полі бою стали російські ув’язнені .

Генштаб погодився на демобілізацію військових через 36 місяців

16:58:00

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що разом із Міністерством оборони погоджено, щоб новий законопроєкт про мобілізацію передбачав службу у війську протягом 36 місяців після призову. Про це він сказав на пресконференції у вівторок, 26 грудня.   "Мені хотілося б, щоб люди, які йдуть до війська, чітко розуміли, скільки їм необхідно воювати. Разом з Міністерством оборони ми погодилися на цифру 36 місяців, сподіваючись на два моменти: перше - що не буде загострення на фронті; друге - що цих людей через 36 місяців буде ким замінити", - сказав головнокомандувач ЗСУ. При цьому Залужний зазначив, що 36 місяців - цифра "не зовсім реальна у тих умовах, у яких ми перебуваємо".   "Але нам залишається сподіватися на те, що інтенсивність бойових дій не збільшиться і ми зможемо замінити цих людей через 36 місяців", - додав він.   Головнокомандувач ЗСУ також зауважив, що Кабінет міністрів, який реалізує відповідний закон, розуміє, які в країні є можливості. Нагадаємо, до  Верховної Ради внесли законопроєкт про мобілізацію . За словами президента Володимира Зеленського, з боку військових поступила пропозиція додатково мобілізувати 450-500 тисяч людей. Залужний заявив, що військове командування формує свої запити на боєприпаси, зброю та людський ресурс, але запиту на конкретну цифру мобілізованих не подавало . Залужний підтримав виключення терміну "обмежено придатний"  із законопроєкту про мобілізацію. На його думку, на сьогодні оперування ступенями інвалідності не є актуальним. Чи придатний чоловік до військової служби, чи непридатний - визначає військово-лікарська комісія, а не група інвалідності.

Кабмін пропонує нові покарання для ухилянтів

16:22:17

Разом із реєстрацією законопроєкту №10378, який передбачає посилення мобілізації, Кабінет міністрів подав у Верховну Раду проєкт закону №10379. Документ передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за військові правопорушення. Якщо народні депутати підтримають ініціативу уряду, в Україні зростуть штрафи за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону.   Зокрема, Кабмін пропонує встановити штраф за порушення призовниками, військовозобов’язаними й резервістами правил військового обліку (стаття 210 КУпАП) у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( від 8 500 до 17 000 гривень ). Чинна норма КУпАП передбачає покарання від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 - 1700 гривень). Також законопроєкт пропонує суворіше покарання для працедавців , які не забезпечують персональний військовий облік своїх працівників. Зміни до статті 210-1 КУпАП передбачають штраф за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу , мобілізаційну підготовку та мобілізацію , здійснене в умовах особливого стану від 9 000 до 12 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 153 000 - 204 000 гривень ).   Окрім того, уряд пропонує збільшити термін давності за цими статтями до трьох років з дня вчинення або виявлення правопорушення. Термін давності для більшості адміністративних правопорушень в Україні складає три місяці. Що стосується посилення кримінальної відповідальності, то за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (у тому числі відмову від проходження медичного огляду ) в особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів пропонують карати позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років . Раніше норма про покарання саме за відмову від проходження медогляду була відсутня. Серед іншого - законопроєкт пропонує запровадити можливість затримувати в особливий період людей , які порушили:  

Придатність до служби вирішує ВЛК, а не інвалідність - Залужний

16:05:02

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний підтримав виключення терміну "обмежено придатний" із законопроєкту про мобілізацію. Про це він заявив в ефірі телемарафону у вівторок, 26 грудня.   Залужний наголосив, що на сьогодні оперування ступенями інвалідності не є актуальним. Чи придатний чоловік до військової служби, чи непридатний - визначає військово-лікарська комісія, а не група інвалідності. "Я вважаю, що сьогодні оперування ступенем інвалідності, 2 групи, 3 групи, воно зараз не є, скажемо так, актуальним. Чому? Тому що вирішує придатність до військової служби не інвалідність, яку має людина, а військово-лікарська комісія, яка визначає, чи придатна людина до військової служби, або непридатна", - сказав він.   У законопроєкті, на переконання головнокомандувача ЗСУ, треба залишити два поняття: придатний до військової служби або непридатний. Поняття "обмежено придатний" потрібно виключити.   "Ми з повагою ставимось до людей, які перебувають у цивільному середовищі, і ми хочемо, щоб військо поповнювали люди, які за своїми показниками можуть воювати. Але все буде вирішувати ВЛК", - пояснив Залужний.   Він також наголосив, що питання відстрочок від мобілізації й кого буде призивати держава - не компетенція головнокомандувача ЗСУ.   "Мені головне, щоб прийшли люди до війська і могли виконувати поставлені завдання. Хто яку матиме відстрочку або хто яку відстрочку не буде мати, кого буде держава призивати - сьогодні я вважаю, що це не моя компетенція", - сказав Залужний.   За його словами, для цього є центральні органи виконавчої влади, котрі визначають, кого призивати. "Мені потрібні люди, мені потрібні боєприпаси й мені потрібна зброя, щоб продовжити ведення бойових дій", - резюмував Залужний.  Нагадаємо,  до Верховної Ради внесли законопроєкт про мобілізацію . Він має на меті  зміни у процедурі мобілізації , військовій службі та запроваджує можливість часткового звільнення чи перепочинку для чинних військових. За словами президента Володимира Зеленського, з боку військових поступила пропозиція  додатково мобілізувати 450-500 тисяч людей . Залужний прокоментував дані про мобілізацію 400-500 тисяч українців, заявивши, що " військове командування жодного запиту не робило на якісь там цифри ".