Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Генштаб повідомив про ситуацію на фронті

20:27:11

Протягом доби на фронті відбулось 56 бойових зіткнень. На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Мар’їнки та Новомихайлівки. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в вечірньому зведенні в четвер, 7 грудня.   Війська Росії завдали ти ракетних та 39 авіаційний удар, здійснили 27 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах.  Авіація сил оборони завдала п'ять ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки росіян. Підрозділи ракетних військ завдали ураження по станції радіоелектронної боротьби окупантів.   На Куп’янському напрямку українські захисники відбили п'ять атак ворога в районі Синьківки Харківської області. На Лиманському напрямку сили оборони відбили всі атаки росіян, які намагалися витіснити українські підрозділи із займаних рубежів в районі населеного пункту Терни Донецької області.   На Бахмутському напрямку силами оборони відбито 19 атак противника в районах Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки Донецької області. На Авдіївському напрямку українськими захисники відбили 15 атак росіян в районах східніше Новобахмутівки, Авдіївки, Тоненького, Первомайського Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, безуспішно намагався прорвати оборону ЗСУ.   На Мар’їнському напрямку сили оборони продовжують стримувати ворога в районах Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де противник, за підтримки авіації, здійснив п'ять атак на позиції наших захисників.   На Шахтарському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів. На Запорізькому напрямку сили оборони відбили шість атак противника, в районах західніше Вербового та Роботиного Запорізької області.   Сили оборони України надалі утримують позиції на лівобережжі Дніпра Херсонської області. Продовжують завдавати вогневого ураження по позиціях окупантів. Нагадаємо, минулої доби  Сили оборони знищили 1120 окупантів . Загальні бойові втрати Росії з початку війни орієнтовно склали близько 336 230 осіб.

Партія вантажівок вирушила залізницею до Польщі

20:02:24

Укрзалізниця відправила до Польщі перший контрейлерний поїзд з вантажівками, які змушені були чекати на кордоні через блокаду з боку польських перевізників. Про це 7 грудня повідомила пресслужба компанії.   У складі першого поїзда 23 платформи, на які завантажили 13 тягачів з напівпричепами.  Поїзд курсує за маршрутом Скнилів (Україна) - Славкув (Польща). Митне та прикордонне оформлення вантажу проходить на залізничному прикордонному переході Ізов - Грубешів.     Аналогічні рейси будуть організовані й у зворотному напрямку. Зі станції Славко фури прямують до місця призначення вже автошляхом. Водії фур доїжджають до залізничних платформ автобусом.   Над проєктом компанія працювала два тижні. Залишились вирішити формальні питання щодо швидкого перетину польського кордону - Укрзалізниця працює над прискоренням процесу.   Щоб замовити перевезення вантажівки контрейлерним поїздом з України, потрібно звернутися до філії Центр транспортного сервісу Ліски АТ Укрзалізниця, у зворотному напрямку - до UZ Cargo Poland.

Стало відомо, коли МВФ прийме рішення про фінансування України

19:44:34

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду планує зібратися 11 грудня для обговорення питань другого перегляду програми EFF для України, що відкриє можливість для отримання наступного траншу для української економіки. Про це повідомила директор Департаменту з питань комунікацій фонду Джулія Козак, передає Укрінформ.   За її словами, в разі позитивного рішення наступний транш за програмою МВФ для України становитиме близько 900 млн доларів.  МВФ підтвердив, що для забезпечення фінансової та зовнішньоекономічної стабільності Україна потребуватиме щонайменше 42 млрд доларів зовнішньої підтримки у 2024 році.   "У 2024 році, за оцінками МВФ, країні знадобиться близько 42 млрд доларів фінансування. І підтримка з боку міжнародної спільноти, в тому числі ЄС, США і G7, а також, звісно, міжнародних фінансових установ, буде необхідною для повернення країни на шлях фіскальної та зовнішньої стабільності", - зауважила представниця фонду.   Водночас вона додала, що українська економіка продовжує демонструвати надзвичайну стійкість.   Нагадаємо, в останньому прогнозі для України МВФ покращив очікування щодо зростання ВВП до 4,5% за результатами 2023 року. Крім того, різко знизився рівень інфляції в країні, а валютний ринок стабілізувався, що дозволило Україні перейти до режиму керованого обмінного курсу. У 2023 році Україна отримала від МВФ два транші на 2,7 млрд доларів та  на 890 млн доларів . У грудні  очікується транш на 900 млн доларів . Загальна сума фінансової підтримки Україні складе близько 45 млрд доларів.   За даними Нацбанку, у другому півріччі 2024 року Україна повинна повернути МВФ 1,925 млрд доларів, з яких 1,516 млрд доларів основна сума, 408 млн доларів - відсотки.

Звільнено голову Державної судової адміністрації

19:05:41

Вища рада правосуддя вирішила притягнути голову Державної судової адміністрації Олексія Сальнікова до дисциплінарної відповідальності у виді звільнення з посади. Про це 7 грудня повідомила  пресслужба ВРП.   Рішення було ухвалено на підставі відповідної пропозиції Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя з висновком про наявність у діях голови ДСА дисциплінарного проступку. Йдеться про порушення присяги державного службовця.   Нагадаємо, Сальнікова підозрюють у підбурюванні до надання хабаря суддям Верховного суду за винесення рішення на користь комерційної компанії. Також йому інкримінують заволодіння чужим майном шляхом обману.   Встановлено, що у березні 2023 року голова ДСА отримав від фізичної особи 7500 доларів . Частину цих коштів він мав залишити собі, а 5000 доларів передати суддям за винесення рішення в інтересах комерційного підприємства.   У липні Вищий антикорупційний суд призначив Сальнікову заставу у розмірі 805 200 гривень .

Україна ідентифікувала понад 400 воєнних злочинців

18:42:40

Правоохоронці вже ідентифікували понад 400 підозрюваних у вчиненні воєнних злочинів. Про це під час міжнародної конференції з прав людини Свобода або страх заявив генеральний прокурор Андрій Костін, передає Укрінформ.   "Станом на сьогодні ми вже ідентифікували 463 підозрюваних у воєнних злочинах. Справи щодо 300 осіб слухаються у судах, і вже засуджено 70 російських воєнних злочинців", - сказав він.   За словами генпрокурора, із понад 400 підозрюваних 159 осіб - це підозрювані у незаконному утриманні цивільних осіб.   Із цієї кількості підозрюваних щодо незаконного утримання цивільних обвинувачення було пред'явлено 133 особам, і що 25 осіб із 70, які були засуджені за воєнні злочини, були засуджені саме за незаконне утримання українців. "Комусь ця цифра може здатися малою у порівнянні з 111 тисячами (воєнних - ред.) злочинів, які зареєстровані. Та коли я спілкуюся з іноземними партнерами, їхня реакція: "Це унікально. Ви не лише документуєте, але і розслідуєте та переслідуєте за ці злочини вже сьогодні, під час повномасштабної війни". І це також унікальний досвід, якого у світі ще не існувало", - заявив генпрокурор. Нагадаємо, напередодні  Міністерство юстиції США оголосило обвинувачення чотирьом російським солдатам за воєнні злочини проти американця, який жив в Україні під час повномасштабного вторгнення Росії. Виявляти воєнних злочинців Україні допомагатимуть 14 країн . Вони погодилися виділити спеціальний підрозділ OSINT для реалізації пріоритетних запитів від України, інших країн і Міжнародного кримінального суду. 

На Волині викрили масштабну схему розкрадання лісу

18:10:46

Волинські поліцейські викрили злочинну групу у масштабному розкраданні лісу. За попередніми підрахунками, збитки можуть сягати щонайменше 10 мільйонів гривень. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в четвер, 7 грудня.   Організували схему системної незаконної вирубки дерев з лісових масивів на території Камінь-Каширського району директор приватного підприємства, що спеціалізується на лісопильному виробництві, та посадові особи місцевих державних лісгоспів.    Для реалізації свого задуму підприємець організував власну бригаду найманих працівників, які здійснювали незаконну заготівлю ялин та сосен. Вирубану деревину вивозили на підконтрольну фігуранту пилораму й після обробки продавали у вигляді палетних дощок.   Збували виготовлену лісопродукцію як в Україні, так і за її межами. Для прикриття своєї злочинної діяльності фігуранти залучили до схеми приватного підприємця. Він офіційно купував невеликі партії деревини, забезпечуючи таким чином умовну легальність незаконних оборудок.   Вирубка деревини відбувалася за погодженням та сприянням працівників місцевих лісництв - за окрему плату посадові особи не заважали протиправним діям "чорних" лісорубів. Зловмисники щомісяця незаконно вивозили з державних лісових господарств близько 250 кубічних метрів деревини на понад 600 тисяч гривень. Лише за попередніми оцінками збитки довкіллю, завдані протиправною діяльністю фігурантів, можуть сягати щонайменше 10 мільйонів гривень.

В гостях у шейхів. Підсумки турне Путіна

18:00:56

Володимир Путін під охороною чотирьох російських винищувачів Су-35С прилетів у середу до ОАЕ, звідки ввечері вирушив до Саудівської Аравії. Обидві країни не визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який у березні видав арешт на Путіна за звинуваченням у воєнних злочинах в Україні. Цей факт дозволив російському диктатору хоч трохи розширити мізерну географію своїх закордонних поїздок.   Полетіти хоч кудись   Путін практично не виїжджає з Росії після вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Він їздив до Ірану, де Кремль купує дрони-камікадзе для бомбардувань українських міст, та до Китаю, від якого все більше залежить російська економіка під західними санкціями.   На саміт БРІКС+ до Південної Африки, яка підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду, Путін не поїхав.   Візит на Близький Схід покликаний, серед іншого, змити з російського керівника ярлик ізгоя на світовій арені і показати, що Росія має відомих партнерів, окрім традиційних друзів в особі Китаю, Ірану, Північної Кореї та Білорусі.   Роль РФ на Близькому Сході   Росія — помітний гравець на Близькому Сході, оскільки брала участь у війні в Сирії і досі підтримує режим Башара Асада, як і контакти з палестинським угрупованням ХАМАС та головним спонсором ісламістських груп у регіоні — Іраном.   Відносини Росії з ОАЕ та Саудівською Аравією менше про війну і більше про економіку, нафту та фінанси.   Після нападу на Україну Емірати перетворилися на центр російської ділової активності та міжнародної торгівлі. Туди з Європи перебралися російські нафтові трейдери, через Дубай річкою потекли російські гроші, там осіли багато бізнесменів і їхні родини, що поїхали після початку війни.   У вересні з'явилися повідомлення про те, що США, Великобританія та ЄС стурбовані зростанням постачання товарів подвійного призначення через ОАЕ до Росії і відправили представницьку делегацію до Еміратів, щоб це обговорити. А в жовтні США запровадили санкції проти компанії з ОАЕ за порушення стелі цін на російську нафту.   У середу Путіна чекали в Абу-Дабі стройові верблюди по узбіччях, почесна варта та небо кольору російського прапора. Незважаючи на те, що президент ОАЕ шейх Мухаммед бен Заїд Аль Нахайян зустрічати гостя в аеропорт не поїхав, Путін подякував йому за барвистий і дружній прийом.