Танкер із Новоросійська привіз нафтопродукти до військово-морської бази США, – моніторингова група

Військово-морська база Норфолк Військово-морських сил США прийняла танкер із Новоросійська із 50 тисячами тон нафтопродуктів на борту.
Про таке повідомила моніторингова група "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень".
"Отже, 07.12.2023 о 02:40 танкер AVENCA, ІМО 9410002, привіз 50 тис тонн російських нафтопродуктів прямим рейсом з... звідки б ви думали... з Новоросійська", – повідомили у Інституті.
За даними організації, танкер, що належить компанії Ship manager/Commercial manager CHEMIKALIEN SEETRANSPORT GMBH Mattentwiete 1, 20457, яка зареєстрована в Гамбургу, Німеччина, вийшов із Новоросійська 13 листопада і прибув до Норфолка 7 грудня 2023 року.

Також експерти Інституту додали, що база є найбільшою у світі, та забезпечує розташування головних сил Командування сил флоту, колишнього Атлантичного флоту, та об'єднує з'єднання і підрозділи військово-морського флоту, корпуса морської піхоти і військово-морської авіації 2-го, 4-го і 6-го оперативних флотів ВМС США, які мають зони оперативної відповідальності в акваторіях Атлантики, Середземного моря та в Індійському океані.
За даними Інституту, на базі розміщується 75 бойових кораблів, є 14 пірсів та причалів, а також 134 літаки, 11 авіаційних ангарів.
Військово-морська база Норфолк — основний порт базування чотирьох ударних авіаносних груп та кораблів, що входять до їхнього складу.
Попри ембарго, Росія продовжує торгувати нафтою.
Попри санкції ЄС Росія збільшила прибуток від продажу нафти. Щомісячний дохід від експорту став більшим, ніж до вторгнення в Україну.
Туреччина збільшила імпорт нафти з Росії. Ця країна збільшила імпорт дешевої російської нафти після того, як її найбільший нафтопереробний завод STAR, що належить азербайджанській SOCAR, уклав угоду з російським "Лукойлом" про термінові поставки цього сорту.
Проте Болгарія, яка через лазівку з нафтою допомогла заробити Росії близько 1 мільярда євро, з весни відмовиться від російської нафти. Планує зробити це у два етапи.
Також Данія може блокувати прохід танкерів із російською нафтою через свої територіальні води.
А Єврокомісія пропонує заборону на продаж танкерів Росії для перевезення нафти і нафтопродуктів, аби запобігти спробам РФ обходити санкції