Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

На Волині викрили масштабну схему розкрадання лісу

18:10:46

Волинські поліцейські викрили злочинну групу у масштабному розкраданні лісу. За попередніми підрахунками, збитки можуть сягати щонайменше 10 мільйонів гривень. Про це повідомила пресслужба Національної поліції в четвер, 7 грудня.   Організували схему системної незаконної вирубки дерев з лісових масивів на території Камінь-Каширського району директор приватного підприємства, що спеціалізується на лісопильному виробництві, та посадові особи місцевих державних лісгоспів.    Для реалізації свого задуму підприємець організував власну бригаду найманих працівників, які здійснювали незаконну заготівлю ялин та сосен. Вирубану деревину вивозили на підконтрольну фігуранту пилораму й після обробки продавали у вигляді палетних дощок.   Збували виготовлену лісопродукцію як в Україні, так і за її межами. Для прикриття своєї злочинної діяльності фігуранти залучили до схеми приватного підприємця. Він офіційно купував невеликі партії деревини, забезпечуючи таким чином умовну легальність незаконних оборудок.   Вирубка деревини відбувалася за погодженням та сприянням працівників місцевих лісництв - за окрему плату посадові особи не заважали протиправним діям "чорних" лісорубів. Зловмисники щомісяця незаконно вивозили з державних лісових господарств близько 250 кубічних метрів деревини на понад 600 тисяч гривень. Лише за попередніми оцінками збитки довкіллю, завдані протиправною діяльністю фігурантів, можуть сягати щонайменше 10 мільйонів гривень.

В гостях у шейхів. Підсумки турне Путіна

18:00:56

Володимир Путін під охороною чотирьох російських винищувачів Су-35С прилетів у середу до ОАЕ, звідки ввечері вирушив до Саудівської Аравії. Обидві країни не визнають юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який у березні видав арешт на Путіна за звинуваченням у воєнних злочинах в Україні. Цей факт дозволив російському диктатору хоч трохи розширити мізерну географію своїх закордонних поїздок.   Полетіти хоч кудись   Путін практично не виїжджає з Росії після вторгнення в Україну у лютому 2022 року. Він їздив до Ірану, де Кремль купує дрони-камікадзе для бомбардувань українських міст, та до Китаю, від якого все більше залежить російська економіка під західними санкціями.   На саміт БРІКС+ до Південної Африки, яка підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду, Путін не поїхав.   Візит на Близький Схід покликаний, серед іншого, змити з російського керівника ярлик ізгоя на світовій арені і показати, що Росія має відомих партнерів, окрім традиційних друзів в особі Китаю, Ірану, Північної Кореї та Білорусі.   Роль РФ на Близькому Сході   Росія — помітний гравець на Близькому Сході, оскільки брала участь у війні в Сирії і досі підтримує режим Башара Асада, як і контакти з палестинським угрупованням ХАМАС та головним спонсором ісламістських груп у регіоні — Іраном.   Відносини Росії з ОАЕ та Саудівською Аравією менше про війну і більше про економіку, нафту та фінанси.   Після нападу на Україну Емірати перетворилися на центр російської ділової активності та міжнародної торгівлі. Туди з Європи перебралися російські нафтові трейдери, через Дубай річкою потекли російські гроші, там осіли багато бізнесменів і їхні родини, що поїхали після початку війни.   У вересні з'явилися повідомлення про те, що США, Великобританія та ЄС стурбовані зростанням постачання товарів подвійного призначення через ОАЕ до Росії і відправили представницьку делегацію до Еміратів, щоб це обговорити. А в жовтні США запровадили санкції проти компанії з ОАЕ за порушення стелі цін на російську нафту.   У середу Путіна чекали в Абу-Дабі стройові верблюди по узбіччях, почесна варта та небо кольору російського прапора. Незважаючи на те, що президент ОАЕ шейх Мухаммед бен Заїд Аль Нахайян зустрічати гостя в аеропорт не поїхав, Путін подякував йому за барвистий і дружній прийом.  

Окупанти не відновили оборонну лінію біля Кримського мосту

17:47:20

Росіяни досі не відновили бонові загородження біля Кримського мосту після того, як вони затонули в результаті шторму 26-27 листопада. Про це в ефірі телемарафону повідомив речник Військово-Морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.   "Станом на зараз інформації щодо відновлення бонових загороджень навколо так званого Кримського мосту немає. Є інформація, що 60% бонових загороджень навколо Севастополя відновлено і ці роботи тривають", - сказав він. У пріоритеті в окупантів військово-морська база, де основних кораблів зараз і немає - вони знаходяться у Новоросійську. "Тим не менше, там роботи розпочали в першу чергу, і вони зараз тривають", - зазначив Плетенчук.   Нагадаємо, 26-27 листопада у Чорному морі та на півдні України, включно з тимчасово окупованим Росією Кримом, вирував сильний шторм . Внаслідок стихії в різних регіонах було повалено сотні дерев, десятки будинків зазнали пошкоджень, тисячі людей залишилися без світла, були жертви. Внаслідок шторму сильно постраждала російська оборона Кримського мосту . Більшість барж перед ним з боку Чорного моря змило чи затопило.

Ціна російської нафти Urals впала нижче $60 за барель

17:24:14

Падіння цін на нафтових ринках призвело до того, що ціни на провідну російську нафту марки Urals, вперше з липня, впали нижче встановленого Групою семи (G7) ліміту в 60 доларів за барель. Про це 7 грудня повідомляє Bloomberg.   Зазначається, що Urals з балтійського порту Приморськ упав до 56,15 дол. за барель, тоді як той самий сорт у Новоросійську в Чорному морі впав до 56,55 дол. за барель. З липня основна російська нафта торгувалася вище 60 доларів.   Дані також показують збільшення різниці між експортною та імпортною цінами, що свідчить про те, що більша частина торгівлі російською нафтою переходить до рук посередників і транспортних фірм, які часто залишаються анонімними.   Основні ціни на нафту впали останніми днями, незважаючи на обіцянку країн ОПЕК+, включаючи Росію, скоротити видобуток у першому кварталі наступного року. Це потягнуло вниз ціну на Urals, який торгується з дисконтом.   Нагадаємо,  світові ціни на нафту обвалилися до мінімуму за останні п’ять місяців. "Чорне золото" дешевшає на новинах про зростання запасів бензину у США і зниження цін на нафту від Саудівської Аравії.  Як повідомлялося, в останні тижні три великі грецькі судноплавні компанії Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers припинили транспортування російської нафти, щоб уникнути санкцій США .