Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Окупанти вивезли з Асканії-Нової чорнокнижних і рідкісних тварин

18:36:41

З асканійського зоопарку окупанти вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець в Facebook у вівторок, 5 грудня.   "Окупанти вчергове зухвало порушили норми міжнародних природоохоронних конвенцій. Ворожі пабліки поширюють інформацію, що окупаційна адміністрація парку здійснила незаконний обмін тварин між Біосферним заповідником Асканія-Нова, природним біосферним заповідником Ростовський та асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин "Жива природа степу", - написав він.   Зазначається, що з асканійського зоопарку вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида. Усі ці види є червонокнижними та занесені до Червоного списку МСОП зі статусом "зниклий з природи", "на межі зникнення" та "близький до тих, які знаходяться під загрозою знищення".   Натомість до зоопарку Асканія-Нова були завезені антилопи канна, яки свійські, верблюди двогорбі та один гуанако.   Стрілець повідомив, що про цю ситуацію вже поінформовані відповідні відомства. Міндовкілля готує повторні ноти до секретаріатів природоохоронних конвенцій: Бернської, Рамсарської, ЮНЕСКО, Боннської Конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES. Цей крок дозволить надати питанню широкого розголосу на міжнародній арені.   Нагадаємо, наприкінці березня 2023 року окупаційна влада встановила повний контроль над біосферним заповідником Асканія-Нова на Херсонщині.  6 листопада у Центрі національного спротиву з’явилася інформація про вивезення тварин з Асканії-Нової до краснодарського Сафарі-парку . Директор біосферного заповідника Віктор Шаповал спростував дану інформацію, однак заявив, що  загроза вивезення тварин із заповідника Асканія-Нова цілком реальна .

Українців можуть зобов'язати носити з собою військовий квиток

18:05:56

У Верховній Раді планують на законодавчому рівні зобов'язати українців носити військовий квиток. Про це заявив народний депутат, член комітету парламенту з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу 5 грудня.   "Щоб уникнути питань пов'язаних з тим, чи є громадянин військовозобов'язаним, не військовозобов'язаним, може отримати повістку, чи не може отримати повістку, ми передбачаємо, що військовозобов'язані під час воєнного стану повинні мати з собою і документ, що підтверджує особу, і документ, що засвідчує перебування на військовому обліку", - сказав він.   Як відомо, в Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії оголошено мобілізацію.   Нещодавно президент України Володимир Зеленський доручив головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, міністру оборони Рустему Умєрову та прем'єр-міністру Денису Шмигалю підготувати комплексний план із мобілізації . Повідомлялося, що у Верховній Раді готується до реєстрації великий  законопроєкт зі змінами щодо мобілізації , військового обліку та проходження військової служби.

Російський рубль падає слідом за нафтою

17:40:16

Курс рубля впав нижче позначки 92 рублі за долар США вперше з 13 листопада та 100 рублів за євро - вперше з 26 жовтня. Про це свідчать дані торгів на Московській біржі, пише 5 грудня російське видання Коммерсант.   Курс рубля падає слідом за світовими цінами на нафту. 4 грудня еталонні сорти нафти завершили торги на мінімумах з 16 листопада, сьогодні вони коливаються слабко, оскільки інвестори продовжують оцінювати потенційний вплив на ринок нафти підсумків засідання ОПЕК+, що відбулося минулого тижня.   Міністерство фінансів Росії прогнозує курс рубля на рівні 94,3 руб./дол. до кінця 2023 року. Нагадаємо, 27 жовтня Рада директорів Банку Росії ухвалила рішення утретє поспіль  підвищити ключову ставку на 200 базисних пунктів - до 15% . Речник Кремля Дмитро Пєсков закликав росіян не турбуватися через падіння курсу рубля .

Київський бізнес-центр Парус змінив власника

15:52:06

Компанія забудовника Вадима Столара продала відомий бізнес-центр Парус на перетині вул. Мечнікова та бул. Лесі Українки в Києві компанії Максима Кріппи, власника кіберспортивної команди NAVI. Відповідне рішення Антимонопольний комітет України ухвалив  30 листопада.   "Надано дозвіл ТОВ ОЛА ФАЙН на придбання частки у статутному капіталі ТОВ ПАРУС ХОЛДІНГ, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства", - йдеться у повідомленні АМКУ.   5 грудня, за інформацією аналітичної системи Contr Agent, фірму ОЛА ФАЙН, що належить венчурному фонду Арс Кепітал Максима Кріппи, додали до списку засновників Парус Холдінга. Це холдингова компанія, яка володіє ТОВ Передові технології плюс - безпосереднім власником будівлі торговельно-офісного комплексу Парус у центрі Києва.   Попередніх власників - Вадима Столара та його колишню дружину Інну Майструк - виведено з переліку бенефіціарів обох компаній.   Максим Кріппа до останнього часу був маловідомим бізнесменом, засновником десятка компаній, які займаються торгівлею, рекламою та виробництвом програмного забезпечення. На початку 2022 року він став офіційним власником української кіберспортивної команди NAVI. Крім того, в його будинку в Броварах було зареєстровано компанію Смартленд, яка більш ніж за 1 млрд гривень придбала київський готель Дніпро.   33-поверховий бізнес-центр Парус до 2010 року був найвищим бізнес-хмарочосом в Україні, наразі він поступився ЖК Кловський та БЦ Гулівер. Серед власників престижного БЦ найвищого класу А були Дмитро Фірташ та Вагіф Алієв. Столар викупив БЦ у Алієва наприкінці 2020 року. Вартість угоди сторони не розкривали, але ЗМІ оцінювали бізнес-центр у приблизно 100-150 млн доларів. Нагадаємо, у лютому правоохоронці провели обшуки в народного депутата від забороненої партії ОПЗЖ Вадима Столара . 

У депортаційному центрі в Росії знайшли мертвим американця

15:35:56

У центрі тимчасового утримання іноземців в селі Новоукраїнському в Краснодарському краї Росії знайдений мертвим 56-річний громадянин США Ернест Мітчелл, який чекав там депортації. Про це повідомляє Радіо Свобода у вівторок, 5 грудня.   За інформацією російських видань, Мітчелла затримали 17 листопада у Сочі на підставі того, що його поліс медичного страхування не діє у РФ. Сочинський міський суд призначив йому штраф у розмірі 3000 рублів та видворення з РФ. Інші ЗМІ з посиланням на джерела пишуть, що Мітчелл нібито намагався виїхати до самопроголошеної Абхазії з незадекларованими коштами.   Громадянина США до депортації направили до центру тимчасового утримання іноземців у Новоукраїнському. Згодом його тіло з порізами вен і артерій на руках, ногах та шиї знайшли у вбиральні.   У російських пабліках причиною смерті Мітчелла називають самогубство. Підтверджень цієї інформації наразі немає. Нагадаємо, у березні  російські силовики затримали в Єкатеринбурзі громадянина США Евана Гершкович а, журналіста газети The Wall Street Journal, за підозрою у шпигунстві. Після цього Держдепартамент США закликав громадян країни покинути територію Росії .

Акциз на автогаз має бути збільшено втричі - Гетманцев

15:17:05

Верховна Рада протягом кількох місяців має вирішити питання підвищення акцизу на автогаз. Про це заявив голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, передає enkorr.   "Близько 60 млрд гривень акцизів і ПДВ становили надходження коштів у бюджет цього року", - сказав він, зазначивши, що підвищення акцизу на автогаз - це перспектива кількох місяців.   "Єдиний аргумент, чому раніше акциз на газ був низьким, полягає в тому, що колись на ринку LPG були сильніші лобісти, ніж на ринку бензинів. Співвідношення повинно бути в енергомісткості. Якщо застосовуємо цю логіку при ставці на бензин 213 євро за 1000 л, ставка на газ повинна бути 160-170 євро. Це європейська практика", - сказав Гетманцев.   Нагадаємо, з 1 липня податки на пальне в Україні повернулися на рівень , який був чинним до повномасштабного вторгнення Росії в Україну: ПДВ - до 20%, акциз на бензин - до 213 євро, на дизпаливо - до 139 євро за 1000 л. При цьому акциз на автогаз становить 52 євро за 1000 л.  Упродовж листопада середня вартість автогазу в роздробі зросла на 30%. Повідомлялося, що  на АЗС почав зникати скраплений газ , а там, де він залишився, ціни росли щодня і сягали майже 40 гривень за літр.