У Китаї мільярдер, що говорив про права людини, отримав 18 років в'язниці - BBC News Україна
У Китаї мільярдер, що говорив про права людини, отримав 18 років в'язниці
6 хвилин(и) тому
Китайський підприємець Сунь Даву отримав 18 років в'язниці. Його визнали винним у розпалюванні конфліктів та провокуванні заворушень.
67-річний Сунь Даву, керівник одного з найбільших приватних сільськогосподарських підприємств в північній провінції Хебей, раніше висловлювався щодо прав людини й на інші чутливі політичні теми.
Розпалювання конфліктів та провокування безладів - звинувачення, яке часто використовують проти активістів у Китаї.
Бізнесмена також визнали винним у незаконному захопленні сільськогосподарських угідь, організації натовпу для нападу на державні установи та перешкоджанні службовцям у виконанні їхніх обов'язків. Його також оштрафували на 3,11 млн юанів (близько 480 тис. доларів США).
- Сі Цзіньпін: хто захоче поневолити Китай, розіб'є голову
- "Їхня мета - знищити нас усіх". В'язні таборів для уйгурів заявляють про постійні зґвалтування
Компанія Суня є однією з найбільших у Китаї й працює у багатьох галузях - від переробки м'яса та виробництва кормів для домашніх тварин до будівництва шкіл та лікарень.
Мільярдера затримали минулого року через конфлікт з державною фермою. Разом з ним затримали ще 20 осіб - його родичів та бізнес-партнерів.
Як повідомляло AFP, в цей час десятки його працівників постраждали у сутичках з поліцією.
Суня вважають бізнесменом, близьким до деяких відомих китайських дисидентів, в минулому він критикував політику уряду щодо сільських районів.
Він був одним з небагатьох, хто відкрито звинуватив владу у приховуванні спалаху африканської чуми свиней, яка зачепила його ферму 2019 року та зруйнувала багато підприємств галузі в країні.
Сунь вже був засуджений 2003 року за незаконне збирання коштів, але тоді справу припинили завдяки підтримці з боку активістів й громадськості.
Повідомляли, що на досудовому слуханні Сунь відкинув більшість висунутих проти нього звинувачень, назвавши себе визначним членом Комуністичної партії.
Водночас він визнав, що припустився помилок, наприклад, коли публікував повідомлення у соцмережах.
"Те, як мене зараз судять, змушує моїх близьких страждати, а тих, хто нас ненавидить, радіти. Я хочу взяти на себе провину, попри суворість обвинувачень, в обмін на звільнення інших. Ми люди, які зробили свій внесок у суспільство", - заявив бізнесмен.
Китайська влада вживає жорстких заходів щодо бізнесу. Наразі тривають розслідування щодо кількох великих технологічних компаній, зокрема Alibaba, Didi та Tencent.
Хочете отримувати найважливіші новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!