Новини. У кожній кластерній і надкластерній українській лікарні будуть реабілітаційні відділення
Кожна кластерна та надкластерна лікарня матиме у складі власне стаціонарне реабілітаційне відділення для фізичного і психологічного відновлення українців, повідомляють у МОЗ.
Створять шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Вони мають охопити:
- пацієнтів із травмами грудного відділу хребта та нижче;
- людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;
- пацієнтів із апалітичним синдромом [вегетативний і патологічний стан, що є наслідком глибокого порушення функцій кори великого мозку, найчастіше виникає після важкої черепно-мозкової травми];
- людей із шийною травмою.
Ще п'ять реабілітаційних центрів, розрахованих на 200 ліжок кожен, запустить Міністерство оборони.
Також реабілітаційні відділення працюватимуть у кластерних і надкластерних лікарнях. Вони працюватимуть у 136 медзакладах. В кожному з яких розташують від 30 до 60 реабілітаційних ліжок.
У межах країни планують встановити понад 5 250 ліжок. Це дозволить щорічно надавати безкоштовні послуги з реабілітації для щонайменше 126 000 пацієнтів.
Буде доступна стаціонарна та амбулаторна реабілітаційна допомога. Її надаватимуть і у закладах спроможної мережі (кластерних і надкластерних лікарнях), та і в медзакладах, які не входять до цієї мережі. За основу моделі взяли ізраїльський досвід. Він враховує потреби цивільних і військових. У МОЗ вважають, що така модель не втратить актуальність після війни та не призведе до утворення надлишку реабілітаційних відділень.
Цей матеріал підготували за підтримки наших читачів
Новий етап медреформи, створення спроможної мережі лікарень, стартував в Україні рік тому, в липні 2022 року. За цим підходом, мережу лікарень в області об’єднають в один госпітальний округ. Округ своєю чергою поділять на госпітальні кластери. Лікарні в межах кластера поділять на надкластерні, кластерні та загальні.
Найпростіші захворювання лікуватимуть у загальних лікарнях. Кластерні й надкластерні лікарні надаватимуть високоспеціалізовані послуги пацієнтам, які мають більш складні проблеми зі здоров’ям. До лікарень, що сформували спроможну мережу, пріоритетно будуть спрямовувати фінансові й матеріально-технічне ресурси.
У червні 2023 року у МОЗ визначили статуси надкластерних, кластерних і загальних лікарень у Київській області. До госпітального округу потрапили 33 медичні заклади.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі