Керівник розвідки Британії: Китай "абсолютно причетний" до вторгнення РФ в Україні
Голова британської розвідувальної служби МІ6 Річард Мур вважає, що Китай є безпосередньо причетним до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а також становить усе більшу загрозу для інших держав.
Такою оцінкою Мур поділився під час публічного заходу в посольстві Британії в Чехії, організованому виданням Politico, повідомляє "Європейська правда".
Пояснюючи свою тезу про "абсолютну причетність" Пекіна та китайського лідера Сі Цзіньпіна до вторгнення РФ в Україну, очільник МІ6 зауважив, що під час тих подій "китайці дуже чітко підтримали росіян".
"Вони повністю підтримали росіян дипломатично, вони утрималися під час ключових голосувань в Організації Об'єднаних Націй, вони абсолютно цинічно повторювали всі російські тропи, особливо в таких місцях, як Африка і Латинська Америка – звинувачуючи НАТО і все таке інше", – перерахував він.
Водночас, зауважив Мур, підтримка з боку Китаю далась Росії за певну ціну – втрату Владіміром Путіним влади й престижу.
"Дуже важко дивитися на них (росіян. – Ред.) і не визнати, що один з них зараз украй підпорядкований іншому", – додав розвідник.
Говорячи загалом про Китай, голова МІ6 поділився, що на цей напрямок іде найбільше ресурсів і зусиль його відомства: "Ресурси й масштаби зусиль китайської розвідки величезні, і вони розгорнуті за кордоном у великій кількості".
Мур попередив, що Китай розставив "інформаційні пастки" для інших країн, які підривають їхній суверенітет і підвищують їхню вразливість. Серед іншого, йдеться про використання Пекіном величезних масивів даних усередині країни.
"Китайська влада не надто переймається питаннями особистого життя чи безпеки персональних даних, вона зосереджена на контролі над інформацією та запобіганні розголошенню незручної правди", – сказав він.
Китай відмовився критикувати дії Москви, натомість звинувативши США і НАТО в провокуванні Кремля, і розкритикував санкції проти Росії. Росія своєю чергою рішуче підтримала Китай на тлі напруженості у відносинах зі США щодо Тайваню.
Водночас Європейський Союз намагається залучити Китай до врегулювання війни в Україні, вважаючи, що той має важелі впливу на російське керівництво. Ця ж мета була підтримана лідерами ЄС на останньому саміті в червні.