Стежили, погрожували, залякувати. Кореспондент ВВС покинув Китай після репортажів про уйгурів - BBC News Україна
Стежили, погрожували, залякувати. Кореспондент ВВС покинув Китай після репортажів про уйгурів
31 березня 2021

Кореспондент BBC у Пекіні Джон Садворт покинув Китай і переїхав у Тайвань - після тиску та погроз з боку китайської влади.
За свої репортажі про поводження влади з уйгурами у провінції Сіньцзян він отримав низку нагород. З країни він виїхав сам і забрав із собою сім'ю.
- Брудна бавовна. Як Китай примушує уйгурів працювати на світову індустрію моди
- Китай "змушує" сотні тисяч тибетців йти до трудових таборів
- "Їхня мета - знищити нас усіх". В'язні таборів для уйгурів заявляють про постійні зґвалтування
ВВС заявила, що пишається репортерською роботою Садворта. Він залишається кореспондентом ВВС у Китаї, хоч і базуватиметься в іншій країні.
Китай засудив публікації BBC про Сіньцзян.

Садворт мешкав у Китаї дев'ять років, однак каже, що залишатися там ставало дедалі важче, тому він переїхав на Тайвань.
До аеропорту та в зону реєстрації його та його сім'ю супроводжували поліцейські у цивільному одязі. Його дружина Івонн Мюррей - китайська кореспондентка ірландського суспільного мовника RTE.
Садворт каже, що за ним та його командою стежили, їм погрожували судовими процесами, перешкоджали роботі та залякували, де б вони не намагалися знімати.
Його колеги-репортери все ще перебувають у Пекіні, і він каже, що має намір і далі робити матеріали про Китай з Тайваню.
- Як влада Китаю розділяє дітей мусульман із родинами
- Китай ув'язнив людей, які намагалися втекти з Гонконгу на катері
- Журналістку ув'язнили на чотири роки за репортажі з коронавірусного Уханю
Прессекретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що влада не отримувала повідомлення від журналіста про те, що він залишає країну: "Лише останніми днями, коли нам треба було оновити прескарту Садворта, ми дізналися, що Садворт поїхав, не попрощавшись. Після того, як він покинув країну, він жодним чином не повідомив відповідні департаменти і не вказав жодної причини, чому".
У своїй заяві ВВС зазначила: "Репортажі Джона викрили правду, і китайська влада не хотіла, аби про неї довідався світ".
Міжнародної преси, яка робить репортажі з Китаю, стає дедалі менше. Минулого року Китай вигнав, серед інших, кореспондентів New York Times, Washington Post та Wall Street Journal.
А у вересні 2020 року два останні репортери, які працювали в Китаї для австралійських ЗМІ, повернулись додому після п'ятиденного дипломатичного протистояння.
Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram або Viber!