Ежедневные новости с финансового фронта. Как дела в РФ или 300 рублей за моток туалетной бумаги
Вероятность дефолта the russia оценивается сегодня в 80%. На таких отметках уже не выживают.
1. Валютний курс USD/RUB досягав у понеділок історичного максимуму у 160−170 пунктів, завершуючи день в районі 140 рублів за долар. Юань також суттєво укріпився до рубля з 19 у п’ятницю до 24 рублів за юань у понеділок. А якщо міряти туалетним папером з Обухова, то упаковка тепер коштує десь 300 рублів, тож рублі у якості туалетного інструменту використовувати в самий раз. Цікаво, що надходить інформація з Казахстану та Грузії, що до них різко зріс трафік росіян, які по приїзді починають купувати долар та, в принципі, вже не поспішають назад — до країни без Louis Vuitton, Apple Store, Coca Cola та багатьох інших.
У Білорусі ситуація не краща, курс BYN дійшов до 3 пунктів. На цьому рівні слід очікувати на інтервенції Національно банку Республіки Білорусь (НБРБ), проте резервів-то у сусідньої країни значно менше — бацьку, певно, не попередили, що треба було готуватися заздалегідь. Білорусь дуже близька до втрати незалежності, спочатку економічної, потім військової, потім соціальної і т.д. Хто прийде «спасать» — зрозуміло.
2. Міжнародні платіжні системі пішли з РФ. Mastercard та Visa припинили обслуговування карток за межами РФ, платіжні системи PayPal, Paysera, Payoneer, Kraken призупинили або урізали функціонування для росіян. Багато онлайн сервісів, типу Netflix, також закрили доступ до свого контенту на території росії. Не відчувають санкцій, мабуть, лише відчайдушні прихожани та сибірці у юртах. Чекаємо за фіналочку 11 березня — за даними ЗМІ в цей день радянська влада відключить росію від мережі інтернет.
3. Сьогодні зранку товарні ринки світу пізнали ціновий шок. Нафта 138 доларів за барель, газ по 3 800 доларів за тис. куб. м., пшениця 400 євро за тону, алюміній по 3 900 доларів за тону і т.д. Під вечір ціни трохи знизились. Такі різкі коливання цін на енергоресурси та сировину, спричинені санкціями проти РФ та військовими діями в Україні, вже впливають на міжнародний бізнес та економіки розвинених країн (див. графік — долю держав у світовому експорті товарів). Фондовий індекс S&P 500 сьогодні впав на 3%, а NASDAQ на 3,6% - офіційно ввійшовши у медвежий тренд після падіння більше, ніж на 20% від піку у листопаді. Президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц почали політичні вибачення перед своїми громадянами, розуміючи, що плата росії також торкнеться економік їхніх країн.

Тут варто зрозуміти, що криза в росії вже приводить до негативних наслідків в усьому світі. А це вже грає проти України. Тому часу в нас також небагато: нам потрібні більш жорсткі дії західних партнерів, нам потрібні більш рішучі дії розвинених країн. А чим довше політики тягнуть з діями, тим скоріше американці, європейці, азіати усвідомлять плату за цю війну, що вони несуть своїм гаманцем.
4. Ймовірність дефолту the russia оцінюється сьогодні у 80%. На таких позначках вже не виживають. Morgan Stanley чекає на цей факт у квітні, коли спливе максимальний термін виплати по єврооблігаціям.
Цікаво, що сьогодні виплату по доларовим євроблігаціям провів російський Газпром. Інвестори отримали 1,3 млрд доларів на свій рахунок. Як же так, спитаєте ви? Все просто, х*ло підписав наказ про заборону виплат кредиторам у валюті 5 березня, а гроші Газпром завів на рахунок 4 березня. При цьому, виплата відбувалася не з росії, а з дочірньої компанії Gaz Capital SA (Люксембург). Після виплати ті облігації, гадаю, продадуть до нуля.
Фондовий ринок в росії так і не відкрився. Поки планується на 9 березня. Там буде реальне пекло для російських акціонерів та фондів. Чекаємо.
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ ЗАГИБЛИМ ЗАХИСНИКАМ ТА ГРОМАДЯНАМ УКРАЇНИ!