Новини. Україна перейшла на е-лікарняні. Як це працює
В Україні з 1 жовтня всі заклади охорони здоров'я видаватимуть електронні лікарняні, повідомляє Мінцифри.
Е-лікарняні будуть розділятися на дві частини:
Медичний висновок – це документ, який формується після обстеження лікаря. У ньому міститься загальний діагноз. Лікар створює його у реєстрі та завіряє його електронним підписом. Після чого пацієнт отримає про це смс-повідомлення. Із реєстру за кілька секунд лікарняний потрапляє до реєстру Пенсійного фонду.
Там формується другий документ – електронний листок непрацездатності. Це той документ, за яким нараховуються виплати. Про це пацієнти також отримають повідомлення на телефон, уже від Пенсійного фонду. Роботодавець зможе побачити лікарняний працівника на портал ПФУ.
Інформацію в медичному висновку лікар підписує електронним підписом. Він несе повну відповідальність за дані, які він туди вносить. Спроба їх підробити (видати лікарняний людині, що не хворіла), може призвести до втрати медичної ліцензії. За цим стежитимуть робітники Фонду соціального страхування.
У червні 2021 року стартував перехідний етап запуску е-лікарняних. Протягом тестового режиму сформували майже мільйон е-лікарняних. Е-лікарняні мали остаточно запустити з вересня, але перехід відклали.
Електронний лікарняний звільняє пацієнта від необхідності звертатися в лікарню після хвороби за паперовим документом, нести його на роботу, а роботодавця позбавляє паперової роботи з Пенсійним фондом та Фондом соціального страхування.
Читайте «Нормальні новини» в телеграмі
ОБКЛАДИНКА: ЦГЗ