
Податкова амністія: НБУ отримав 30 звернень на банки за відмову відкрити рахунки
Нацбанк отримав 31 звернення від українців щодо того, що банки відмовляються відкривати рахунок для податкової амністії.
Про це заявив заступник голови НБУ Олексый Шабан під час час круглого столу: "Податкова амністія: як пройти, не спіткнувшись", організованого ЕП, відповідаючи на питання.
У заступника голови Нацбанку запитали щодо фінмоніторингу та джерел походження коштів, які амністуються.
"Для відкриття рахунку документи (про походження - ред.) подавати не потрібно. Те, що декларується в рамках амністії, воно не має документального підтвердження. Якщо б воно мало документальне підтвердження, воно було б оподатковано.
Тобто, це, перш за все, декларується зі слів декларанта при відкритті рахунку він підписує і анкету, і заяву про те, що кошти не мають кримінального походження, яке відрізняється від ухилення від податків", - пояснив Шабан.
"Процедура фінансового моніторингу при цьому не скасовується. Протягом декларування є 2 елементи: 1) документальне підтвердження не потрібно; 2) певна робота банку, але це більше експертна робота", - додав він.
"Звісно, у вас не будуть просити договір дарування. Можливо, це буде якась усна співбесіда", - зазначив Шабан.
"Ми амністуємо від відповідальності тільки за податкові правопорушення. Йдеться лише про ухилення від оподаткування", - додав голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев.
У представника НБУ також запитали, куди звертатись, якщо банки відмовляються відкривати рахунок.
"Перше - це Центр підтримки банків, але якщо це не працює, у НБУ з 1 вересня запрацювала гаряча лінія для таких звернень.
Наразі ми отримали 31 звернення, 9 скарг про те, що у відділеннях не можуть допомогти з відкриттям рахунка. Ми спілкуємось з банками. Звернень не так багато", - відповів Шабан.
Більше про "податкову амністію" читайте у статті: Податкова амністія стартувала з 1 вересня: кого це стосується, які є ризики для декларантів та питання без відповідей
Нагадаємо:
З 1 вересня стартувала податкова амністія - добровільне декларування доходів триватиме рік, розмір податку, який потрібно заплатити, аби легалізувати свої статки, залежатиме від того, який актив декларується та де він перебуває.
За 3 тижні вересня у рамках податкової амністії задекларовано 33 млн грн і сплачено до бюджето 1,6 млн грн.
Олексій Павлиш, ЕП