В уряді Чехії наполягають на тому, щоб Бабіш очолив делегацію на саміті НАТО
Міністр закордонних справ Чехії Петр Мацінка наполягає на тому, що прем'єр-міністр Андрей Бабіш очолить чеську делегацію на саміті НАТО в Анкарі замість президента Петра Павела.
Про це повідомляє Aktualne.cz, передає "Європейська правда".
Глава МЗС опосередковано підтвердив, що президент Чехії також буде присутній на саміті та пообіцяв ознайомити уряд з остаточним складом делегації в понеділок.
Кабінет міністрів Бабіша та глава держави вже кілька місяців сперечаються щодо участі країни в саміті НАТО, зокрема щодо того, хто саме її представлятиме на зустрічах в Анкарі.
Павел вважає, що згідно з протоколом, президент автоматично очолює делегацію країни. Водночас міністр закордонних справ заявив, що Конституційний суд не скасував чинну постанову про склад делегації, яка передбачає провідну роль для прем'єр-міністра.
Сам глава уряду у соціальних мережах зазначив, що висловиться з цього приводу після понеділкового засідання уряду.
Як повідомлялося, цього тижня уряд Чехії заявив, що включить президента Петра Павела до складу офіційної делегації країни на липневому саміті НАТО в Анкарі після того, як до цього урядовців зобов’язав Конституційний суд країни.
Прем'єр-міністр Андрей Бабіш раніше назвав нелогічною участь глави держави у саміті Альянсу попри те, що в минулому як прем'єр-міністри, так і президенти відвідували ці заходи від імені Чехії.
Більше про конфлікт між чеським урядом та президентом читайте у матеріалі: Відсторонення від НАТО: чому атака на президента Павела веде до орбанізації Чехії















