Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Швейцарія домовляється про альтернативу американським Patriot

18:09:11

  Швейцарський уряд ініціював переговори з виробниками Франції, Ізраїлю та Південної Кореї щодо постачання систем протиповітряної оборони, враховуючи затримки у доставці американських комплексів Patriot. Про це поінформувала Федеральна рада Швейцарії у середу, 24 червня, пише Європейська правда .    Швейцарія розпочала переговори з компаніями з кількох країн, прагнучи укласти нові угоди щодо постачання систем протиповітряної оборони після того, як поставка замовлених у США п'яти комплексів Patriot була відкладена на чотири-п'ять років через пріоритет поставок для України. Швейцарія планувала отримати американські комплекси у 2027–2028 роках.   Міністерство оборони Швейцарії офіційно підтвердило, що наразі веде переговори з представниками компаній трьох країн щодо альтернативних варіантів систем ППО. При цьому конкретних деталей щодо перебігу переговорів поки не розголошують.   "З огляду на погіршення геополітичної ситуації, Федеральна рада не сумнівається, що Швейцарія повинна посилити свої можливості протиповітряної оборони. Окрім гібридних загроз, найімовірнішу загрозу для Швейцарії становлять дистанційні атаки, від яких вона наразі не має засобів захиститися", - йдеться у повідомленні уряду.   В уряді зазначили, що придбання альтернативної системи допоможе знизити залежність від одного постачальника та єдиного ланцюга поставок, що, у свою чергу, підвищить "безпеку поставок".   Попри це, Швейцарія не відмовляється від планів закупити комплекси Patriot у США. Міністерство оборони країни повідомило про поновлення платежів, які раніше були призупинені через затримки.   Нагадаємо, у квітні уряд Швейцарії повідомив, що терміни постачання системи протиповітряної оборони Patriot залишаються невизначеними, тому країна й надалі утримуватиме платежі США до отримання чітких графіків і умов оплати. А травні Швейцарія розглядала можливість звернення до інших постачальників через проблеми із поставкою американських систем.    Україна готова виробляти ракети до Patriot

Київська електричка відновлює рух повним кільцем навколо столиці

17:52:29

Київська електричка повертається до руху повним залізничним кільцем. Про це повідомила пресслужба Kyiv City Express у середу, 24 червня.   "Kyiv City Express повертає повне кільце, ремонт тривалістю майже два місяці завершено. Раді повідомити, що з 28 червня повне залізничне кільце навколо столиці буде відновлено, міст між станціями Почайна та Райдужний відкритий для руху за своїм графіком", - йдеться у повідомленні. Зазначається, що на мосту оновлено несучі конструкції, додано нові елементи колій та антикорозійний захист, що продовжить термін його служби та підвищить безпеку руху поїздів. Нагадаємо, з березня  вартість проїзду у кільцевій електричці Києва зросла на 5-7 гривень. Чергове підвищення вартості квитка пов'язане із введенням спеціального комісійного збору. На Харківщині дрон влучив в електричку: є жертва

Оман відкрив тимчасовий судноплавний шлях в Ормузькій протоці

17:33:51

  Оман у координації з Міжнародною морською організацією (ІМО) ООН відкрив тимчасовий транзитний коридор для суден в Ормузькій протоці, забезпечуючи прохід без стягування митних зборів. Про це заявило Міністерство закордонних справ Султанату Оман у середу, 24 червня.   "Виходячи з відповідальності Султанату Оман за Ормузьку протоку та її значення для світової економіки, а також відповідно до його твердої відданості міжнародному праву та морському праву, що гарантує свободу судноплавства в протоці без стягування транзитних зборів, Оман у координації з Міжнародною морською організацією надав можливість використання тимчасового морського коридору для всіх суден", - зазначається в заяві.   Міністерство додало, що цей крок є частиною домовленостей, досягнутих між Сполученими Штатами та Іраном.   "Судна, які бажають пройти через протоку новим маршрутом, повинні взаємодіяти з ІМО й дотримуватися координат, визначених організацією та оманською владою», - наголосили в зовнішньополітичному відомстві Оману.   Нагадаємо, за минулу добу через Ормузьку протоку пройшло 19 млн барелів нафти . Про це повідомив президент США Дональд Трамп у власній соцмережі Truth Social.   Як повідомлялося, 20 червня Іран оголосив про закриття Ормузької протоки для руху будь-яких суден.Тегеран аргументував цей крок нібито порушенням умов угоди про припинення вогню з боку США та Ізраїлю. В армії США  це заперечили .  

Стало відомо, чим займеться Стармер після відставки з посади прем'єра

17:29:16

Кір Стармер залишиться депутатом парламенту після того, як піде з посади прем'єр-міністра Великої Британії. Про це розповів його речник, повідомляє Sky News у середу, 24 червня.   Раніше з'явилися припущення, що Стармер може скласти повноваження депутата - як це робили інші колишні прем'єри, залишаючи посаду - і спричинити проведення довиборів у своєму виборчому окрузі в центрі Лондона.   Однак його речник повідомив журналістам, що Стармер залишиться депутатом.   Нагадаємо, 19 червня стали відомі результати довиборів в окрузі Мейкерфілд - на них переміг мер Великого Манчестера Енді Бернем. Ця перемога проклала йому шлях до висунення своєї кандидатури на посаду лідера лейбористів, а отже і прем'єр-міністра. 22 червня  Кір Стармер оголосив про відставку з посади британського прем'єра. Також він відмовиться від лідерства у партії лейбористів.

Стало відомо, чи займеться Стармер після відставки з посади прем'єра

17:25:54

Кір Стармер залишиться депутатом парламенту після того, як піде з посади прем'єр-міністра Великої Британії. Про це розповів його речник, повідомляє Sky News у середу, 24 червня.   Раніше з'явилися припущення, що Стармер може скласти повноваження депутата - як це робили інші колишні прем'єри, залишаючи посаду - і спричинити проведення довиборів у своєму виборчому окрузі в центрі Лондона.   Однак його речник повідомив журналістам, що Стармер залишиться депутатом.   Нагадаємо, 19 червня стали відомі результати довиборів в окрузі Мейкерфілд - на них переміг мер Великого Манчестера Енді Бернем. Ця перемога проклала йому шлях до висунення своєї кандидатури на посаду лідера лейбористів, а отже і прем'єр-міністра. 22 червня  Кір Стармер оголосив про відставку з посади британського прем'єра. Також він відмовиться від лідерства у партії лейбористів.

Рада миру Трампа збереться для "перезавантаження" - ЗМІ

17:10:08

  Рада миру із питань Гази, створена президентом США Дональдом Трампом, проведе засідання 30 червня на Кіпрі з метою перегляду своєї стратегії. Про це повідомляє видання Politico з посиланням на інформовані джерела.   Двоє представників ЄС, які беруть участь у підготовці заходу, підтвердили на умовах анонімності, що зустріч триватиме два-три дні та дійсно відбудеться на Кіпрі наступного тижня.   Один із чиновників зазначив, що ключова мета заходу - "перезавантаження" роботи ради після того, як увага останнім часом була переважно спрямована на конфлікт з Іраном.   Очікується, що в зустрічі братимуть участь представники Національного комітету з управління Газою - палестинського органу технократів, який має замінити ХАМАС в управлінні сектором Гази. Також серед учасників буде офіс колишнього болгарського дипломата Ніколая Младенова, котрий отримав посаду верховного представника президента США щодо Гази.   Кіпр виступить у ролі спостерігача, дотримуючись узгодженої позиції ЄС. Один із чиновників уточнив, що Кіпр не є співорганізатором заходу і зустріч не матиме офіційного політичного рівня. Організатори обрали саме Кіпр як нейтральне місце для проведення події.    Поки що не уточнюється, чи буде на зустрічі американська делегація.   Як повідомлялося, 19 лютого у Вашингтоні в Інституті миру імені Дональда Трампа відбулося перше засідання Ради миру під головуванням президента США. Ініціативу презентували як важливий елемент післявоєнного відновлення сектора Гази. Тоді США оголосили про виділення 10 мільярдів доларів як один із перших внесків.   Нагадаємо, президент США зібрав із учасників Ради миру 7 млрд доларів на потреби Гази та анонсував нагляд над ООН . У Гутерреша  відповіли Трампу  щодо такої заяви.   Рада миру від Трампа. Альтернатива ООН за гроші  

Московський НПЗ зупинили до 2027 року після ударів дронів - ЗМІ

16:56:31

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства.   Єдиний НПЗ Москви, який забезпечує понад третину всіх постачань палива до столиці, зможе усунути пошкодження у найкращому разі до 2027 року, сказали джерела. За словами одного з них, ремонт заводу потужністю 14 млн тонн на рік займе півроку в кращому випадку.   Через атаки 16 червня та 18 червня на НПЗ було пошкоджено обидві установки первинної переробки нафти . В результаті завод, що випускає на рік близько 3 млн тонн бензину і стільки ж дизпалива, зупинив роботу.   У песимістичному сценарії вартість ‌відновлювального ремонту на Московському НПЗ може становити 1 млрд доларів. А відновлення роботи заводу може тривати до року.   Після ударів по НПЗ яких у червні, крім Москви, зазнали підприємства в Нижньокамську, Тюмені та Волгограді, а в травні ще 16 заводів, випуск бензину в Росії обвалився на 25% - до 85 тисяч тонн на добу. При цьому літні місяці економіка РФ споживає 110 тисяч тонн автобензину щодня. Таким чином, дефіцит палива на внутрішньому ринку Росії сягає приблизно 20% від споживання.   Щоб закрити"дірку" у паливному балансі, російський уряд уже дозволив НПЗ знизити вимоги до якості бензину до Євро-3, а також готується розпочати імпорт бензину з Індії. При цьому Росія вже закуповує паливо в Білорусі, але обсягів, що надходять, недостатньо. Станом на 24 червня обмеження на продаж бензину та дизеля офіційно запровадили у 24 регіонах Росії, тобто придбати паливо стало складно у кожному четвертому суб'єкті країни. Серед них прикордонні з Україною Брянська, Курська, Білгородська та Воронезька області, а також Іванівська, Володимирівська, Липецька, Волгоградська, Пензенська, Саратовська, Самарська Нижегородська, Вологодська та республіка Мордовія.   Нагадаємо, у Сибіру ліміти діють у найбільшому нафтовому регіоні Росії Ханти-Мансійському автономному окрузі , в якому видобувається 40% російської нафти, Ямало-Ненецькому автономному окрузі, Тюменській, Курганській, Омській, Новосибірській, Кемеровській та Іркутській областях. Також обмеження запровадили у Північній Осетії та Адигеї. У тимчасово окупованих Криму та Севастополі призупинили продаж палива , а в так званій "ЛНР" заборонили продавати більше 20 літрів в одні руки.  У Москві масово скуповують тару для пального

Солдат КНДР втік до Південної Кореї, подолавши найбільш небезпечний кордон

16:34:28

  Напередодні ввечері, 23 червня, північнокорейський військовий здійснив втечу через демілітаризовану зону між Північною та Південною Кореєю - один із найсуворіше охоронюваних об'єктів у світі. Про це в середу, 24 червня,  повідомляє  The Wall Street Journal.   Традиційно після перетину кордону перебіжчиків передають співробітникам південнокорейських спецслужб для перевірки. Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї підтвердив подію, але утримався від надання подробиць.   За даними агентства Yonhap, перебіжчик ще до втечі виявляв намір перейти до Південної Кореї. Наразі ведеться розслідування обставин цього випадку. Зазначається, що це перша подібна втеча в цьому році та друга за участю північнокорейського солдата. Загалом це четвертий відомий випадок дезертирства з моменту вступу на посаду президента Лі Чже Мена в червні 2025 року.   Міжкорейський кордон щільно замінований, через що перетнути його вдається вкрай рідко. Після завершення процедур перевірки влада Південної Кореї, як правило, надає тим, хто втік із КНДР, посвідку на проживання і громадянство.   Раніше повідомлялося, щоо Південна Корея скоротить буферну зону на приблизно 270 квадратних кілометрів прикордонних із КНДР територій.    Нагадаємо, Північна Корея оновила свою конституцію, де визначила, що межує з Південною Кореєю. З оновленого документа прибрали згадки про можливе возз’єднання двох країн.  

Україна повернула чотирьох моряків з затриманого Іраном в Ормузькій протоці

16:33:30

Четверо українських громадян - членів екіпажу контейнеровоза Epaminondas, затриманого у квітні Корпусом вартових ісламської революції в Ормузькій протоці, залишили територію Ірану і вже перебувають в безпеці зі своїми родинами. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий, передає Інтерфакс-Україна в середу, 24 червня.   "У квітні КВІР затримав низку суден і моряків в Ормузькій протоці, серед яких був і контейнеровоз Epimonidas, на борту якого перебувало четверо громадян України - членів екіпажу", - розповів він.   Департамент консульської служби та посольство України в Греції встановили особи українських моряків та підтримували контакт з їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами для захисту українських громадян і пошуку способів їхнього повернення.   "Відтоді тривала активна і наполеглива робота української сторони з усіма причетними інституціями та сторонами. Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану. Зараз вони у безпеці зі своїми родинами. Стан їхнього здоров'я задовільний", - заявив Тихий.   Нагадаємо, у грудні 2025 року дев'ять моряків, серед яких двоє українців, були звільнені з піратського полону у Сенегалі . Росія атакувала кораблі в Чорному морі, є жертви