Ормузька протокаОман відкрив тимчасовий судноплавний шлях в Ормузькій протоці
Такий крок є частиною домовленостей, досягнутих між Сполученими Штатами та Іраном, заявили в Султанаті.
Оман у координації з Міжнародною морською організацією (ІМО) ООН відкрив тимчасовий транзитний коридор для суден в Ормузькій протоці, забезпечуючи прохід без стягування митних зборів. Про це заявило Міністерство закордонних справ Султанату Оман у середу, 24 червня. "Виходячи з відповідальності Султанату Оман за Ормузьку протоку та її значення для світової економіки, а також відповідно до його твердої відданості міжнародному праву та морському праву, що гарантує свободу судноплавства в протоці без стягування транзитних зборів, Оман у координації з Міжнародною морською організацією надав можливість використання тимчасового морського коридору для всіх суден", - зазначається в заяві. Міністерство додало, що цей крок є частиною домовленостей, досягнутих між Сполученими Штатами та Іраном. "Судна, які бажають пройти через протоку новим маршрутом, повинні взаємодіяти з ІМО й дотримуватися координат, визначених організацією та оманською владою», - наголосили в зовнішньополітичному відомстві Оману. Нагадаємо, за минулу добу через Ормузьку протоку пройшло 19 млн барелів нафти. Про це повідомив президент США Дональд Трамп у власній соцмережі Truth Social. Як повідомлялося, 20 червня Іран оголосив про закриття Ормузької протоки для руху будь-яких суден.Тегеран аргументував цей крок нібито порушенням умов угоди про припинення вогню з боку США та Ізраїлю. В армії США це заперечили.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp








