Уряд спростив процедуру отримання субсидій, - Шмигаль
Нові зміни дозволять перепризначати субсидії без подання відповідної заяви.

Кабінет міністрів на сьогоднішньому засіданні вніс зміни у критерії для призначення житлових субсидій, спростивши процедуру їх отримання.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
"Уряд спрощує процедуру отримання субсидії. З травня цього року були запроваджені нові правила отримання допомоги. Ми уважно аналізували ситуацію і сьогодні внесли певні корективи в ці правила. Нові зміни дозволять перепризначати субсидії без подання відповідної заяви. З деякими винятками. При цьому верифікація субсидій продовжується. Це справедливо і правильно, аби їх отримували ті, хто їх дійсно потребує", - написав Шмигаль у Telegram-каналі.
За словами прем'єра, нові зміни стосуватимуться питання наявності декількох об'єктів житла.
"Якщо ви власник трьох-чотирьох квартир у Києві, то субсидія вам призначена не буде. Якщо у вас є квартира в місті та будинок у селі, то це не завадить вам отримати допомогу. Так само, якщо у вас є ще одне житло на правах спільної власності з іншими людьми. Ми збільшуємо розмір депозиту, який впливає на те, чи буде отримана субсидія. Також претендувати на субсидію можна, маючи на депозиті до 100 тис. грн", - додав він.
Прем’єр додав, що справи про призначення субсидій в окремих випадках, які раніше розглядали спеціальні комісії, тепер розглядатимуть органи соціального захисту населення, що дасть змогу втричі скоротити терміни розгляду заяв.
Раніше повідомляли, що з 1 травня в Україні змінюється порядок перепризначення субсидій. Передбачалося, що у травні 2021 року призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) буде здійснватися лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. На подання документів дали п'ять місяців, до вересня включно.
Міністерство соціальної політики відкинуло звинувачення у спробі зменшити кількість отримувачів субсидій. Там зазначили, що більш жорсткі вимоги торкнуться 2-3% отримувачів.