Вибух у Києві можуть перекваліфікувати як теракт - BBC News Україна
Вибух у Києві можуть перекваліфікувати як теракт
8 вересня 2017

У центрі столиці на вулиці Павла Скоропадського вибухнув автомобіль Toyota: чоловік, який перебував за кермом, загинув, жінка та дитина у лікарні. Про це повідомив речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.
За його словами, загинув громадянин Грузії Тімур Махаурі.
"Мав стійкі зв'язки з чеченськими колами, також притягувався до відповідальності в Україні. Але визнав свою провину і отримав умовний термін", - уточнив пан Шевченко.
Відомо, що справцював вибуховий пристрій, закладений в авто. Транспортний засіб повністю зруйнований, у нього грузинські номери.
За фактом інциденту порушили кримінальне провадження за статтею "умисне вбивство".
Водночас в Нацполіції повідомили, що після того, як оперативники зберуть на місці усі докази і надішлють їх на аналіз, за фактами уже експертизи слідчі ухвалять остаточне рішення щодо кваліфікації інциденту.
У поліції зазначають, що "після оцінки всіх наявних доказів і в разі встановлення додаткових обставин" проситимуть прокуратуру перекваліфікувати вибух як теракт.

Жінку, яка перебувала у салоні авто, ушпиталили, вона у тяжкому стані.
Як повідомив в ефірі каналу "112 Україна" один із лікарів київської міської лікарні №17, куди доправили поранену жінку, вона перебуває в операційній. Лікар не виключив, що жінці, можливо, доведеться ампутувати ногу через поранення.
"На жаль, така можливість (ампутації ноги - Ред.) досі зберігається. Це мінно-вибухова травма. Там не тільки стегно, там пошкоджене і обличчя, і очі, і кінцівки, і скелетна травма, травма м'яких тканин. Постраждали внутрішні органи. Наразі давати прогнози неможливо. Вона знаходиться в операційній", - повідомив лікар.
Життю дитини нічого не загрожує.
Хто такий Тімур Махаурі?
У ЗМІ фігурують різні версії про те, хто такий Тімур Махаурі.
У ефірі телеканалу "112 Україна" люди, які представилися знайомими загиблого, розповіли, що Махаурі воював у АТО на сході України. При цьому за словаим одного з них, Махаурі воював у складі добровольчого батальйону імені Джохара Дудаєва і був "особистим ворогом" Рамзана Кадирова, за словами іншого - у складі Чеченського батальйону імені шейха Мансура.
Агенція "Інтерфакс" також повідомляє, що Махаурі затримали у січні 2017 року у центрі Києва на вулиці Басейній через стрілянину. У його автомобілі знайшли два пістолети Glock і Стєчкіна із бойовими патронами, а також посвідчення розвідника Чеченського батальйону імені шейха Мансура.
Тоді Махаурі уклав угоду зі слідством і 28 лютого Печеорський районний суд Києва засудив його до п'яти років тюрми із відстрокуванням відбування покарання на три роки.
Як повідомив російський "Комерсант", у 2012 році у Туреччині арештували людину на ім'я Тимур Махаурі за підозрою в убивстві п'ятьох прихильників чеченських сепаратистів. Двоє з них, Рустам Альтеміров і Заурбек Амрієв, розшукувалися в Росії за підозрою в причетності до теракту в аеропорту Домодєдово.
Крім того, турецькі прокурори стверджували, що Махаурі брав участь в операції з ліквідації чеченського польового командира Шаміля Басаєва. Також в матеріалах справи йшлося про те, що у Махаурі вилучили паспорти на ім'я Руслана Папаскері і Алі Дабуева.
У 2014 році прокуратура Стамбула зажадала для Махаурі довічного терміну, він усі звинувачення на свою адресу відкидав. Після кількох судових процесів Махаурі звільнили за рішенням суду.
Замах на Адама Осмєва
Це вже не перший замах у Києві на представника місцевої чеченської діаспори за останні кілька місяців. Наприкінці травня у Києві на Подолі стався замах на подружжя учасників АТО Адама Осмаєва і Аміну Окуєву, які служили зокрема в рядах батальйону поліції "Київ-2".
Нападник тоді увійшов в довіру Осмаєва і його дружини під виглядом іноземного журналіста. У МВС України повідомляли, що чоловік підійшов щоб нібито взяти інтерв'ю, і відкрив вогонь. Дружина Осмаєва відкрила вогонь у відповідь і поранила нападника.
До цього Осмаєв потрапив в поле зору ЗМІ в лютому 2012 року, коли його затримали в Одесі за підозрою в скоєнні вибуху в квартирі. Незабаром після цього в Росії заявили, що Осмаєв зі своїм спільником Іллею П'янзіним збирався вчинити замах на Путіна одразу після тогорічних президентських виборів.
У квітні Лефортівський суд Москви заочно заарештував Осмаєва, а Одеський суд ухвалив рішення екстрадувати його в Росію. Одна рішення одеських суддів заблокував Європейський суд з прав людини, який погодився з доводами захисту про те, що в Росії уродженцю Чечні загрожують тортури.
У листопаді 2014 року Приморський суд Одеси звільнив Осмаєва з-під варти.