Україна та США поглиблять співпрацю у оборонній сфері
США, серед іншого, оголосили про надання Україні 60 млн доларів безпекової допомоги, яка включає надання комплексів "Джавелін".

Спільна заява України та США, ухвалена за підсумками зустрічі президента України Володимира Зеленського з американським президентом Джозефом Байденом, містить низку рішень, спрямованих на поглиблення співпраці між країнами у оборонній сфері.
Текст документу оприлюднено на сайті глави держави.
Згідно з заявою, Україна й США активізують Комісію стратегічного партнерства (КСП), яка буде "переорієнтована та забезпечена ресурсами для подолання викликів 21-го століття".
“Для того щоб відзначити підвищений статус нашого партнерства, Міністр закордонних справ України та Державний секретар США мають намір затвердити нову Хартію на засіданні КСП цієї осені у Вашингтоні", - йдеться у заяві.
Варто зазначити, що нинішня редакція Хартії, ухвалена 2008 року, містить в собі гарантії територіальної цілісності України на базі Будапештського меморандуму, посилення обороноздатності України та протидії РФ і її ВМС (Чорноморському флоту) у Чорному морі.
США також оголосили про надання Україні нового траншу безпекової допомоги.
“Сполучені Штати оголошують про новий пакет безпекової допомоги в обсязі 60 мільйонів доларів, що включає бронебійні системи "Джавелін" та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання”, - йдеться у документі.
Зазначається також, що Сполучені Штати разом з Україною продовжуватимуть працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її агресію.
“Підтримка США суверенітету й територіальної цілісності України є непохитною”, - наголошується у документі.
“Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнають російську спробу анексії Криму та підтверджують повну підтримку міжнародних зусиль, включно з тими, що вживаються в Нормандському форматі, спрямованих на врегулювання конфлікту, розв’язаного Росією на сході України, дипломатичним шляхом на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН”, - сказано у заяві.
Сторони також погодилися продовжити на сім років дію Угоди щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення, підписаної у 1993 році.