Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Били молотком по голові: у Росії напали на керівника оборонного заводу

12:15:31

  У російському Кургані поранено керівника оборонного заводу. Про це повідомляє Telegram-канал Astra в п'ятницю, 23 травня. Зазначається, що один із керівників оборонного підприємства Курганприлад Андрій Кондратьєв отримав поранення внаслідок нападу. Невідомий кілька разів ударив його молотком по голові.   Інцидент, ймовірно, пов'язаний із професійною діяльністю потерпілого. Кондратьєв перебуває у лікарні, його стан оцінюється як тяжкий. Триває розслідування.   За інформацією росЗМІ, постраждалий займає важливу позицію на підприємстві та вважається близьким соратником сенатора та промисловця Сергія Муратова.   Підприємство Курганприлад входить до структури оборонно-промислового комплексу Росії. Завод займається виробництвом обладнання військового призначення, включаючи автоматизовані системи управління, електронні компоненти та засоби зв'язку. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну підприємство перебуває під міжнародними санкціями Євросоюзу, США та інших країн. Нагадаємо, сьогодні вночі  в російському Єльці Липецької області було атаковано завод російського ВПК Енергія . Підприємство займається постачанням елементів живлення для дронів і техніки армії.   Днями внаслідок атаки безпілотників зазнав ураження завод напівпровідникових приладів у місті Болхов Орловської області РФ.

У Миколаєві прогримів вибух у багатоповерхівці

11:57:04

У п’ятиповерховому житловому будинку Миколаєва стався вибух, поранено жінку. Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич у Тelegram в п'ятницю, 23 травня. У квартирі на першому поверсі п’ятиповерхівки в Інгульському районі пролунав вибух. За попередньою інформацією, його спричинив побутовий газ.   Наразі відомо про одну постраждалу. Жінку з опіками різного ступеня госпіталізовано, лікарі оцінюють її стан як важкий.   У квартирі зруйновано внутрішні перегородки, частково пошкоджені вікна та балкони квартир на верхніх поверхах, а також два легкові автомобілі, припарковані поблизу будинку.   З будинку евакуювали 25 мешканців. Рятувальники розгорнули на місці події пункт екстреної психологічної допомоги, по підтримку вже звернулись 11 людей з гострою реакцією на стрес.  

Росіяни вдарили по Куп’янську, загинув комунальник

11:29:54

Російські військові вранці 23 травня завдали удару по Куп'янську керованою авіаційною бомбою. Є загиблий. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов у Telegram.   "Близько 9.20 ворог обстріляв Куп’янськ. Попередньо, окупанти завдали удару керованою авіаційною бомбою", - написав він. Було поранено 60-річних чоловіків, працівників місцевого комунального підприємства. Одного з них не вдалося врятувати.   "Медики зробили все можливе, але чоловік помер. Наразі лікарі борються за життя другого постраждалого", - зазначив очільник області. Нагадаємо, війська Росії активно перекидають особовий склад до прикордонних районів Харківської області. Українські військові припускають, що противник готується до активних штурмових дій . "Буферна зона" Путіна. РФ готується захопити Суми 

Названо заробіток військовополонених росіяни в українських таборах

10:59:34

Середній заробіток військовополонених в українських таборах становить від 1500 до 2000 гривень в місяць. Про це повідомила пресслужба Міністерства юстиції України.   "Умови тримання російських військовослужбовців, які потрапили в полон, відповідають стандартам міжнародного та національного законодавства. Міністерство юстиції забезпечує контроль за дотриманням усіх передбачених прав та умов", - йдеться у повідомленні. Зазначається, що табори для військовополонених облаштовані спальні приміщення, їдальні, медичні пункти, лазні, бібліотеки, пекарні, майстерні, укриття, а також інфраструктура для осіб з інвалідністю, а усі полонені забезпечуються одягом, засобами гігієни та триразовим гарячим харчуванням.   "Медичне обслуговування охоплює щомісячні огляди, амбулаторну та стаціонарну допомогу - у тому числі в закладах охорони здоров’я поза системою Мін’юсту - якщо в установі табору або інших установах ДКВС немає можливості надати потрібну медичну допомогу", - додали в міністерстві.   Крім того, полонені залучаються до роботи у швейних, деревообробних цехах, кухнях, а також виготовляють пакети, меблі, ялинкові прикраси, і всі, хто може працювати за станом здоров’я, мають можливість виконувати оплачувану роботу шість днів на тиждень.   "Розмір винагороди визначено відповідно до Женевської конвенції та становить щонайменше чверть швейцарського франка за день. У квітні середній заробіток полонених коливався від 1500 до 2000 гривень", - розповіли у відомстві.    Серед іншого, в установах облаштовано бібліотеки з книгами різними мовами, зали для перегляду телепередач, спортивні майданчики та кімнати для релігійних потреб, а також створено можливості для інтелектуального розвитку, дозвілля, спортивних занять, ігор, а за запитом полонені можуть звертатися до релігійних діячів або духовних наставників.   "Україна забезпечує право на листування та телефонні дзвінки з родиною. Військовополонені надіслали та отримали понад 6500 листів, понад 4000 разів скористалися телефонним зв’язком. Надходять також посилки - на сьогодні їх кількість перевищує 6500", - йдеться в повідомленні. Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів  планує оподатковувати доходи полонених росіян .

В Україні до кінця року відкриється 180 підземних шкіл

10:40:25

В Україні функціонує 15 підземних шкіл у прифронтових регіонах. До кінця року планується ввести в експлуатацію ще 180. Про це повідомила заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова  в ефірі телемарафону в п'ятницю, 23 травня.   "Ми в Україні маємо понад 13 тисяч шкіл, це якщо ми говоримо про всю країну. Близько 80% шкіл забезпечені різними спорудами цивільного захисту або найпростішими укриттями", - сказала вона.   В інші 20% входять школи в Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Чернігівській і Сумській областях, де найпростіші укриття не гарантують безпеку, і потрібно будувати протирадіаційні укриття. За словами Кузьмичової, підземні школи (протирадіаційні укриття) будуються винятково на прифронтових територіях.   "Якщо ми говоримо про кількість уже побудованих, то їх 15. Зокрема, вісім - це Запорізька область", - сказала заступниця міністра.   У будівництві перебуває ще близько двохсот, і в планах до кінця року ввести в експлуатацію порядка 180 об'єктів. Нагадаємо, у Сумській області планують збудувати 11 підземних шкіл , чотири з них - безпосередньо в обласному центрі. У лютому  на Запоріжжі відкрили четверту підземну школу . Загалом у Запорізькій області планують створити 21 підземну школу для навчання 60 тисяч дітей.