
Рада Європи перейшла до внутрішніх процедур щодо запуску Спецтрибуналу
У Люксембурзі Україна передала усі необхідні документи для запуску Спеціального трибуналу проти РФ.
Україна передала Раді Європи повний пакет документів для створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ. Наступним етапом стане підготовка до підписання двосторонньої та багатосторонньої угод, а також формування управлінського комітету механізму.Про це повідомила заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудрау понеділок, 19 травня.
Документи передали у Люксембурзі, у тому ж залі, де у січні 2024 року відбулося історичне засідання Core Group.Мудра акцентувала, що робота над запуском трибуналу не зупиняється, і з моменту підписання угод до роботи будуть офіційно залучені міжнародні партнери.
Планується, що Спецтрибунал може почати функціонувати вже у 2026 році. Мудра наголосила, що процес складний, одначе, надзвичайно важливий - Україна творить історію, домагаючись притягнення до відповідальності організаторів найбільшого злочину століття.
Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що створення Спецтрибуналу - не лише шлях до відновлення справедливості, а й доказ того, що міжнародне право не втратило силу після повномасштабної агресії Росії.
Резюмуючи, Мудра висловила вдячність особисто Генеральному секретарю Ради Європи Алену Берсе за лідерство та підтримку.
Нагадаємо, 9 травня у Львові відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн Євросоюзу зі створення спецтрибуналу для РФ за злочини проти України. Коаліція надала політичне схвалення створенню спеціального трибуналу.
Згодом повідомили, що Комітет міністрів Ради Європи офіційно запустив процес створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
"Подарунок" Путіну: завершується створення спецтрибуналу щодо агресії Росії
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp