Де купити Опілля у Великій Британії та у яких країнах ще можна знайти українське пиво?
Тернопільська броварня «Опілля» вийшла на ринок Великої Британії. Купити українське пиво та квас можна тепер у Лондоні та Дартфорді.
AIN розпитав у директора відділу експорту «Опілля» Луки Гомівки деталі та плани на майбутнє.
Як домовлялися про експорт
Уперше перемовини з дистрибʼютором почалися у жовтні 2024 року. Перемовини щодо виходу «Опілля» на ринок Великої Британії тривали три місяці.
«Ми зробили перші поставки, а зараз розвиваємо регулярність цих поставок. Якщо говорити про потенційні інвестиції, вони швидше можуть вимірюватись в там маркетинговому бюджеті, який там до декількох тисяч доларів», — говорить Лука Гомівка.
Експортна лінійка спрямована як на іноземців у Британії, так і на місцеве населення. Під кожну країну вивчають законодавство, місцеві норми, переклади. Задня контр-етикетка змінюється постійно.
Плани на майбутнє
«Опілля» вже експортує свою продукцію у Польщу, Італію, Грузію, США, Чехію. На черзі — Нідерланди та Бельгія. Товари компанії вже доїхали у ці країни, очікують на старт активних продажів.
Після 18 травня 2025 року продукція також має доїхати в Іспанію.
«В Іспанії ще там окреме законодавство, яке більш пильно перевіряє позиції. Ми туди також виходимо з широким асортиментом, з квасом зокрема», — гооврить Лука Гомівка.
Серед дистрибʼюторів у цих країнах як місцеві підприємці, так і українці.
Як просувають українське регіональне пиво за кордоном
Великі компанії, розказує Гомівка, передусім виходили за кордон через демпінг. Через недостатню загруженість своїх виробничих ліній, вони віддавали продукцію за дешевшою від ринкової ціною.
«Відповідно, за кордоном склалося враження, що українська продукція пивна є дешевою. У нас іде акцент на тому, щоб показати, що той спосіб виробництва, який ми маємо — традиційний», — говорить директор відділу експорту.
«Чим більшу оборотність танку маєш, тим економічно вигідніше. Однак втрачається традиційна технологія, де пиво доброджує. Ми ж популяризуємо український продукт, як той, який не відрізняється від чеського, німецького способу варіння і має йти в адекватну цінову категорію», — пояснює директор відділу експорту.
Результати експорту «Опілля» за рік
Загалом тернопільська пивоварня відправляє у 6 країн, 3 на черзі.
«2024 рік став відправною точкою для експорту [«Опілля»]. На початку минулого року ми створили повноцінний асортимент, який міг би конкурувати на іноземному ринку», — говорить Лука Гомівка.
Так у компанії зʼявилися позиції, які мають 120 днів придатності.
З 2024 року за кордон «Опілля» експортувало 180 тисяч л пива. У кінці 2024 року з англійським партнером компанія розпочала перші поставки квасу за кордон у жерстяних банках.
«Квас дуже добре залетів в Англії. Неформат користується популярністю якраз завдяки своїм смаковим якостям. Нам це приємно чути, і ми стараємося це просувати».
Читайте також: Пиво, ніч музеїв, вино та чаювання: події травня від українських бізнесів