ГУР показали дрони Magura, що нищать судна рф — фото, відео
У Києві вперше публічно презентували серію ударних морських дронів Magura — про це повідомили на сайті Головне управління розвідки Міністерства оборони. Спецпризначенці показали:
- здатну діяти роєм «кілерку» кораблів чорноморського флоту росії Magura V5;
- мультифункціональну платформу Magura V6P;
- дрон-ракетоносій Magura V7, який вперше в історії знищив ворожий бойовий літак;
- модель Magura V7, оснащену бойовим кулеметним модулем.
«Морські дрони Magura ― новітня технологічна зброя, завдяки якій бійці спецпідрозділу ГУР Group 13 зуміли перевернути ситуацію в Чорному морі на користь України», — кажуть в управлінні розвідки.
Повідомляється, що впродовж двох років застосування різних модифікацій Magura спецпризначенці загалом уразили 17 морських та повітряних цілей росії, 15 з яких повністю знищили
Зокрема ― два ворожі гелікоптери Мі-8, два винищувачі Су-30, великі кораблі чф рф «сєрґєй котов», «івановєц», «цезарь куніков» та інші судна. Завдані ворогу збитки оцінюють у понад пів мільярда доларів.
У ГУР розповіли, що найбільший інтерес викликав дрон Magura V7 із двома ракетами AIM-9 Sidewinder на борту, якими спецпризначенці ГУР збили два російські винищувачі Су-30 загальною вартістю понад $100 млн. А також подякували інженерам та розробникам.

Зображення ГУР
Як пише «Мілітарний», розроблений компанією Uforce морський дрон став двічі більшим за свого попередника Magura v5 та завдяки збільшеному корисному навантаженню тепер позиціонується як багатоцільова платформа. Ось які його характеристики:
- має 7,2 м довжину, 3400 кг повної маси та максимальну швидкість 39 вузлів — більші розмір та вага покращили мореходність;
- дрон здатен виконувати операцію щонайменше 48 годин або ж до 7 діб за умови «роботи з генератором»;
- радіус дії дрона був розширений з 450 до 800 морських миль або ж 1500 кілометрів
- здатен перевозити до 650 кг корисного навантаження, що дозволяє одночасно встановити бойову частину та додаткове озброєння;
Можливості Magura v7 не обмежуються ударними місіями. Розробники покладають на нього логістичні задачі з доставки вантажів, патрулювання та навіть протипожежні заходи.