Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський відреагував на пропозицію Папи Лева XIV

22:59:03

Президент Володимир Зеленський позитивно прореагував на ідею Папи Римського Лева XIV, який запропонував своє посередництво країнам, які воюють між собою. Про це глава держави написав  у соцмережі Х в середу, 14 травня.   "Вдячний Його Святості Папі Леву XIV за мудрі слова про готовність Святого Престолу взяти на себе роль посередника у відновленні миру в усьому світі. Мир - це найзаповітніше бажання мільйонів наших людей", - заявив український лідер.   Президент зазначив, що влада України сподівається на відновлення гідного миру і докладає для цього всіх зусиль.   "Цінуємо мудру заяву понтифіка і підтверджуємо нашу прихильність до реальних мирних зусиль, включно з повним припиненням вогню та особистою зустріччю на вищому рівні між Україною і Росією", - наголосив Зеленський.   Нагадаємо, Папа Римський Лев XIV під час прийому представників 23 християнських Церков Сходу у Ватикані запропонував своє посередництво країнам, які воюють між собою . 11 травня у своєму першому недільному зверненні понтифіук  закликав до "щирого та тривалого миру" в Україні . Папа Римський сказав, що носить у серці "страждання улюбленого народу України".

США і Європа переконали Зеленського не відмовлятись від переговорів - ЗМІ

22:47:22

Американська та європейська сторони переконали президента України Володимира Зеленського погодитись на переговори із Росією у Стамбулі 15 травня. Про це пише The Washington Post в середу, 14 травня.   Два неназвані дипломати розповіли виданню, що Зеленський був розчарований через розвиток ситуації з потенційними переговорами у Туреччині цього тижня і заявив, що навіть не дозволить зустріч української делегації з російською.   "Зеленський не бачив сенсу в поїздці", - сказав один із дипломатів.   Представники ЄС та США непублічно пояснювали, що Україні важливо хоча б відправити у Стамбул делегацію високопосадовців, зокрема главу Офісу президента Андрія Єрмака та міністра закордонних справ Андрія Сибігу.   Серед іншого, посланник президента США Стів Віткофф переконував українців, що участь у прямих переговорах з Росією є вигідною для обох сторін. Мовляв, якщо представники України будуть, а Росії - ні, то це обернеться наслідками для Москви, а якщо будуть обидві сторони, це може наблизити припинення вогню.   Український посадовець розповів, що Зеленський усе ще наполягає на зустрічі з Путіним у Туреччині. "Чому особисто з ним? Тому що серйозна розмова про припинення вбивств і закінчення війни повинна відбутися з тим, хто в кінцевому рахунку ухвалює рішення в Росії", - сказав він. Нагадаємо, 11 травня  Путін запропонував Україні відновити прямі переговори  15 травня у Стамбулі без попередніх умов.  Зеленський заявив, що готовий зустрітися з Путіним  у Стамбулі й чекатиме його там. Станом на вечір 14 травня Росія не оприлюднила склад делегації для переговорів у Туреччині. Зеленський очікує від РФ повідомлення про те, хто представлятиме їхню сторону на переговора й тоді визначить кроки України.

В Україні розробляють 3500 родовищ із 20 000 - геологи

22:17:57

В Україні розвідано 20 тисяч родовищ, але розробляються лише приблизно 3,5 тисячі родовищ. Про це розповів президент Спілки геологів України Павло Загороднюк на з’їзді геологів України в середу, 14 травня, повідомляє Укрінформ. Фахівець нагадав, що завдяки зусиллям нинішніх та попередніх поколінь геологів в Україні розвідано 20 тисяч родовищ і проявів 105 видів корисних копалин. Але розробляються лише приблизно 3,5 тисячі родовищ.   "Більшість - ще із радянських часів. Завдяки процесам приватизації експлуатують їх, в основному, приватні підприємства. А нові родовища практично не розвідуються. Гостра проблема "сплячих" ліцензій, коли жодні роботи на розвіданих і перспективних ділянках не ведуться", - сказав він. За словами Загороднюка, ця галузь складна, бо кожен розробник корисних копалин стикається із серйозними викликами - технологічними, соціальними тощо. Проєкти із розвідки, розробки, облаштування родовищ дуже тривалі, фінансово місткі і  не такі вже й прибуткові.   "Тому дуже важливо, що підписано ресурсну угоду зі Сполученими Штатами. Адже з’явилася бодай якась надія, що в геологорозвідку й надрокористування прийдуть реальні інвестиції", - додав він. Нагадаємо, 1 травня  Україна та США підписали угоду про створення спільного Інвестиційного фонду  відбудови з рівною участю обох сторін. Фонд буде створено на паритетних умовах - по 50% участі з обох сторін і з рівними правами голосу. Україна залишає за собою повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами. Угода не передбачає жодних боргових зобов’язань - мова йде виключно про інвестиції, а не кредити. У США пояснили, що дасть Україні угода про надра