Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

В Україні розробляють 3500 родовищ із 20 000 - геологи

22:17:57

В Україні розвідано 20 тисяч родовищ, але розробляються лише приблизно 3,5 тисячі родовищ. Про це розповів президент Спілки геологів України Павло Загороднюк на з’їзді геологів України в середу, 14 травня, повідомляє Укрінформ. Фахівець нагадав, що завдяки зусиллям нинішніх та попередніх поколінь геологів в Україні розвідано 20 тисяч родовищ і проявів 105 видів корисних копалин. Але розробляються лише приблизно 3,5 тисячі родовищ.   "Більшість - ще із радянських часів. Завдяки процесам приватизації експлуатують їх, в основному, приватні підприємства. А нові родовища практично не розвідуються. Гостра проблема "сплячих" ліцензій, коли жодні роботи на розвіданих і перспективних ділянках не ведуться", - сказав він. За словами Загороднюка, ця галузь складна, бо кожен розробник корисних копалин стикається із серйозними викликами - технологічними, соціальними тощо. Проєкти із розвідки, розробки, облаштування родовищ дуже тривалі, фінансово місткі і  не такі вже й прибуткові.   "Тому дуже важливо, що підписано ресурсну угоду зі Сполученими Штатами. Адже з’явилася бодай якась надія, що в геологорозвідку й надрокористування прийдуть реальні інвестиції", - додав він. Нагадаємо, 1 травня  Україна та США підписали угоду про створення спільного Інвестиційного фонду  відбудови з рівною участю обох сторін. Фонд буде створено на паритетних умовах - по 50% участі з обох сторін і з рівними правами голосу. Україна залишає за собою повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами. Угода не передбачає жодних боргових зобов’язань - мова йде виключно про інвестиції, а не кредити. У США пояснили, що дасть Україні угода про надра

Звільнений з полону кримський татарин став послом України в Туреччині

21:55:45

Звільнений з російського полону заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял (Джелялов) став новим послом України в Туреччині. Відповідний указ від 14 травня оприлюднений на сайті глави держави.   "Призначити Джелялова Нарімана Енверовича надзвичайним і повноважним послом України в Турецькій Республіці", - сказано в документі.   Наріман Джелял - кримськотатарський політик, журналіст і правозахисник. Народився 27 квітня 1980 року в місті Навої, Узбекистан. У 1989 році разом із сім'єю повернувся до Криму.   Джелял закінчив Одеський національний університет за спеціальністю "політологія". Працював журналістом у газеті Авдет, ведучим на телеканалі ATR, викладав історію та правознавство в Сімферопольській міжнародній школі.   У 2013 році став першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу.

Зеленський про переговори: Очікую, хто буде від РФ

21:29:54

Президент Володимир Зеленський очікує від Росії повідомлення про те, хто представлятиме їхню сторону на переговорах у Туреччині й тоді визначить кроки України. Про це глава держави заявив у вечірньому відеозверненні в середу, 14 травня.   "Сьогодні ми провели кілька нарад із командою щодо формату в Туреччині. Я очікую, хто прибуде від Росії, і тоді буду визначати, які кроки варто робити Україні. Сигнали від них у медіа поки непереконливі.   Але ми чуємо також, що Президент Трамп розглядає можливість бути в Туреччині. Тож це може стати найбільш сильним аргументом. Тиждень дійсно може змінити багато, але може… Зараз усе це вирішується", - сказав президент.   Зеленський додав, що в середу РФ запускала на територію України ударні дрони та балістику. "Коли весь світ чекає від Путіна простої відповіді "так" на пропозицію прямих перемовин - він продовжує бити по Україні", - зауважив глава держави.