
ФАО запускає дворічний план підтримки фермерів України на $150 млн
План на 2025–2026 роки та передбачає надання допомоги понад 500 тисячам людей у вразливому становищі. Відновивши роботу, постраждалі фермери зроблять внесок у забезпечення продовольчої безпеки країни.
Організація ООН з продовольства та сільського господарства (ФАО) розпочинає реалізацію дворічного Плану надзвичайної допомоги та раннього відновлення (EERRP) на 2025-2026 роки для підтримки понад пів мільйона мешканців сільських територій, які постраждали від війни. Загальний бюджет програми становить $150 млн. Про це інформує пресслужба ФАО у вівторок, 6 травня.
План спрямований на відновлення сільськогосподарського виробництва, зниження залежності від гуманітарної допомоги та зміцнення довгострокової стійкості аграрного сектору України, особливо в прифронтових регіонах.
Зауважується, що загальні втрати агросектору України оцінюються майже у $84 млрд, ще $1,6 млрд - у секторі зрошення. Мова про знищення складів, рибних господарств, систем аквакультури та багаторічних насаджень, а також примусове забиття худоби, викрадення техніки, обладнання та врожаю.
Крім того, Україна перебуває в умовах однієї з найбільших мінних криз у світі: станом на грудень 2024 року понад 138 тис. км² суходолу та 14 тис. км² водойм залишалися потенційно забрудненими боєприпасами та мінами, що несе загрозу продовольчій безпеці.
План включає три взаємопов’язані компоненти:
- Надзвичайна допомога – триватиме протягом першого року і передбачає надання насіння, добрив, кормів та іншої допомоги для домогосподарств і дрібних фермерів;
- Розмінування та відновлення земель – зокрема в прифронтових областях;
- Раннє відновлення – багаторічні заходи з підтримки сільських виробників, зокрема технічна допомога, навчання, посилення доступу до ринків.
Для реалізації Плану ФАО закликає міжнародних донорів долучитися до співпраці.
Раніше повідомляли, що USAID надало українським агропідприємствам 12 тисяч тонн добрив на осінню посівну кампанію.
Нагадаємо, українські аграрії використовують понад 120 тисяч гектарів розмінованих угідь.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp