
Пентагон відновлює розробку балістичних ракет середньої дальності
Уперше після завершення Холодної війни Вашингтон відновлює програму створення наземних ракет середньої дальності, які можуть мати як звичайне, так і ядерне оснащення.
Пентагон отримає додатково $639 мільйонів на розробку балістичних ракет середньої дальності для армії США. Відповідне фінансування передбачене в межах збільшення оборонного бюджету США на $150 мільярдів у 2025 фінансовому році. Про це свідчать дані з оприлюдненого законопроєкту.
Це перший масштабний крок до повернення Сполучених Штатів до створення таких озброєнь після десятиліть обмежень. Уперше після завершення Холодної війни Вашингтон відновлює програму створення наземних ракет середньої дальності, які можуть мати як звичайне, так і ядерне оснащення.
З 1988 до 2019 року США та Росія були зобов’язані утримуватись від розробки та розгортання таких систем у межах Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (РСМД). Договір забороняв розміщення ядерних і звичайних ракет наземного базування з дальністю від 500 до 5500 км.
У 2019 році США вийшли з РСМД, звинувативши Росію в порушеннях угоди. Відтоді американське військове командування поступово відновлює програми, що були призупинені внаслідок договору.
Раніше стало відомо, що міністр оборони США Піт Гегсет розпорядився розробити план щорічного скорочення оборонного бюджету на 8% протягом наступних п’яти років.
SpaceX стала головним партнером Пентагону
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp