
Між Києвом і США серйозні розбіжності по мирній угоді - ЗМІ
Україна вимагає безпекових гарантій від США, а також не погоджується на визнання російської окупації Крима.
Між США і Україною досі є серйозні розбіжності щодо умов рамкової мирної угоди з Росією. Основними каменями спотикання стали безпекові гарантії для України та позиція США щодо визнання контролю Росії над Кримом. Про це повідомляє CNN з посиланням на джерело, близьке до українського уряду, яке ознайомилося з обома варіантами угоди.
Зазначається, що США та Україна мають протилежні позиції щодо ключових аспектів майбутньої рамкової угоди про припинення війни.
Так, Україна вимагає безпекових гарантій не лише від Європи, а й від США, тоді як початковий американський варіант передбачав, що надійні безпекові гарантії надходитимуть лише від Європи.
Крім того, пропозиція США визнати контроль Росії над Кримом є абсолютно неприйнятною для України.
Україна також наполягає на обговоренні питання утримання Росією територій, захоплених із моменту вторгнення у 2022 році, після припинення вогню.
Контрпропозиція України, яку підписали також Франція, Велика Британія та Німеччина, була передана представнику Дональда Трампа з українського питання – Кіту Келлогу. Вона передбачає першочергове та безумовне припинення вогню з обох сторін, що є головною вимогою Києва перед початком будь-яких інших дій.
"Водночас Україна загалом погодилася з низкою положень початкового американського плану, зокрема: поступовим зняттям санкцій проти Росії, запроваджених із 2014 року, після реалізації мирного плану; відмовою України від вступу до НАТО; замороженням лінії фронту; поверненням контролю над територією навколо Запорізької атомної електростанції", - пише видання із посиланням на джерело.
Хоча розбіжності залишаються, кроки, зроблені Україною для ефективної участі в переговорах, є суттєвими, зазначили українські урядовці.
"Той факт, що Україна готова говорити про території – це величезний крок. Але якщо Трамп не вважає це значною поступкою, то це проблема", – сказало джерело.
Нагадаємо, Трамп у ніч проти суботи, 26 квітня заявив, що більшість питань між Україною і РФ погоджені. Наступним кроком має стати зустріч представників обох держав на найвищому рівні для фіналізації потенційної угоди.
Як Ізраїлю: Зеленський розповів, яких гарантій безпеки хоче від США
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp