
Єврокомісія заявила про "безпрецедентну швидкість" України на шляху до ЄС
Україна рухається на шляху до ЄС зі стабільним прогресом, зокрема, демонструючи найбільш високу за всю історію розширення швидкість проведення скринінгу.
Процес скринінгу українського законодавства на відповідність нормам ЄС у межах переговорів про вступ України відбувається з безпрецедентною швидкістю. Про це повідомив речник Європейської комісії Гійом Мерсьє під час брифінгу у Брюсселі 22 квітня, відповідаючи на запитання журналіста Європейської правди.
Мерсьє нагадав, що переговори з Україною про членство в ЄС офіційно стартували в червні 2024 року. За його словами, Єврокомісія розглядає розширення як один із ключових пріоритетів, а Україна демонструє стабільний прогрес.
"Розширення залишається одним із пріоритетів цієї Комісії... Україна демонструє стабільний прогрес на шляху до членства в ЄС. Наразі ми перебуваємо в процесі проведення двостороннього скринінгу за різними тематичними кластерами права ЄС", - розповів речник.
Він наголосив, що скринінг для України здійснюється за пришвидшеною процедурою.
"У випадку з Україною ми застосовуємо пришвидшену процедуру – скринінг відбувається з безпрецедентною швидкістю. Це стало можливим завдяки тісній співпраці експертів Єврокомісії з українськими партнерами, аби забезпечити максимально ефективне проходження цього етапу".
Процес перевірки триватиме щонайменше до осені.
Мерсьє також підтвердив, що Україна вже виконала всі вимоги для відкриття першого переговорного кластера – Основи (Fundamentals). Водночас для початку цього етапу потрібна згода всіх 27 країн-членів ЄС.
Нагадаємо, президент Литви Гітанас Науседа запропонував визначити 1 січня 2030 року як дату вступу України до Європейського Союзу.
Зауважимо, процедура ЄС визначає 35 переговорних розділів. За ними Єврокомісія спочатку проводе офіційний скринінг відповідності законодавства України праву ЄС. 33 з 35 переговорних розділів згруповані в шість тематичних кластерів, тоді як розділи 34 Інституції та 35 Інші питання розглядатимуть окремо, поза кластерами.
Як відомо, Володимир Зеленський очікує, що Україну приймуть до Євросоюзу за час роботи нового складу Єврокомісії.
ЄС хоче прискорити членство України: що для цього робиться
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp