У Китаї офісних працівників закликають менше працювати. Це має покращити економіку
У Китаї закликають офісних працівників працювати менше, пише The Economist.
У Китаї право на два вихідні дні на тиждень не є чимось само собою зрозумілим. Більшість людей прощаються з цим поняттям ще в середній школі. Понаднормова робота часто є обов’язковою для офісних працівників, особливо у сфері технологій.
Проте останнім часом великі фірми почали змушувати працівників йти з офісу раніше. Компанія Midea, гігант з виробництва побутової техніки, розпочала кампанію проти непотрібних понаднормових робіт, відпускаючи працівників додому щодня о 18:20. Також на заводі виробника дронів DJI працівників просять покидати офіс не пізніше 21:00. Хоча в мережі цю годину розкритикували як надто пізню.
Ці кроки відповідають двом ключовим пріоритетам китайської влади – стимулюванню споживання та боротьбі з «нейзюань», коли додаткові зусилля не дають більшого результату, а люди постійно відчувають перевтому, стрес і тривогу.
Уряд хоче, щоб люди більше витрачали кошти всередині країни. Для цього пообіцяли зменшити надмірну роботу, дбати про право людини на відпочинок та відпустку, а також збільшили кількість державних свят на два дні.
Водночас не всі працівники довіряють новій риториці компаній. Люди в соцмережах зазначають, що мають сумніви чи можуть ті самі компанії, що роками змушували людей виснажуватися, очолити боротьбу за баланс між працею й життям.
Дехто також вказує на нову європейську заборону на продукти, вироблені із застосуванням примусової праці, включаючи «надмірні понаднормові роботи». Тому компанії могли змінити політику через загрозу санкцій.
Баланс між роботою й особистим життям став важливішим для працівників, ніж зарплатня. Це підкреслює «корпоративну революцію», яку спричинила пандемія, вважають аналітики. Загалом вони опитали 26 тисяч працівників у 35 країнах світу.