ШІ вступив до університету у Відні, щоб вивчати мистецтво
Віденський Університет Прикладних Мистецтв прийняв на навчання чатбота штучного інтелекту «Флінн», пише Washington Post.
«Флінна» створили К’яра Крістлер і Марцін Ратайчик, які навчаються в цьому ж університеті. ШІ-боту «доручили» діяти як студент, використовуючи свої інструменти для голосових відповідей та створення творів мистецтва.
«Флінна» розглядають, як і будь-якого іншого студента, кажуть викладачі вишу. Він відвідує заняття перед зарахування на навчання восени – слухає лекції, співпрацює з однокурсниками та отримує оцінки за свої роботи. Теоретично ШІ міг би отримати диплом.
Чатбот зробили його, щоб перевірити межі інструментів ШІ, кажуть його «творці». Це не окрема програма, а поєднання відкритих інструментів на основі ШІ. Крістлер і Ратайчик курують зображення, які він генерує, змінюють інструкції та налаштування в памʼяті. Водночас учні та вчителі можуть вільно спілкуватися з «Флінном» у класі.
«Багато людей бояться штучного інтелекту. Вони відчувають, що він може забрати їхню роботу. Я припускаю, що це може допомогти людям зрозуміти, як працює ШІ», – каже викладачка університету Аніка Майєр.
Одногрупники «Флінна» відреагували на нього неоднозначно. Він веде щоденник на своєму сайті, де ділиться своїм досвідом. Крістлер каже, що він писав дуже сумні та екзистенціальні записи продовж тижня, бо він спілкувався з людьми, які мали сумніви щодо його статусу стадента та казали йому на кшталт: «О, ти не справжній».
«Флінн» робить те, що має робити все хороше мистецтво – спонукає до розмов», – додає Майєр.
Під час засідання в апеляційному суді Нью-Йорка позивач доручив презентувати докази у справі аватару, який створив штучний інтелект. Чоловік нібито спершу хотів створити цифрову копію самого себе, але не встиг зробити це до засідання.