
Чехія позбулася залежності від російської нафти
Вперше за понад 60 років до Чехії не надходить жодної краплі російської нафти. Країна повністю перейшла на постачання через модернізований західний трубопровід TAL, остаточно відмовившись від залежності від нафтогону Дружба.
Чехія вперше в історії повністю зпинила імпорт російської нафти. Завдяки розширенню пропускної здатності західного трубопроводу TAL, країна перейшла на постачання нафти з альтернативних джерел, зокрема з Італії. Про це повідомляє ČTK у четвер, 17 квітня.
Перші обсяги неросійської нафти вже прибули з порту в Трієсті до Центрального нафтового терміналу в Нелагозевсі, звідки її транспортують до нафтопереробного заводу в Літвінові. Як зазначив прем'єр-міністр Петро Фіала, Чехія остаточно завершила етап енергетичної залежності від Росії, що тривала понад 60 років.
Після модернізації трубопровід TAL може щорічно постачати до восьми мільйонів тонн нафти - цього повністю достатньо для покриття потреб чеських НПЗ. Міністр фінансів Збинек Станюра наголосив, що реалізація проєкту TAL-PLUS вартістю 1,6 млрд крон була профінансована з доходів держкомпанії MERO ČR.
Нафтопереробний завод у Літвінові повністю підготовлений до переробки альтернативних нафтових сумішей. Минулими роками у ньому провели понад 2000 модернізацій, зокрема замінили вакуумну дистиляційну колону на пів мільярда крон.
Компанія Orlen Unipetrol, якій належить завод, вже очікує нові танкери з нафтою, зокрема норвезького походження, для безперебійного забезпечення чеського ринку.
Нагадаємо, що попри суттєве скорочення трубопровідних постачань газу з Росії після 2022 року, ЄС минулого року збільшив імпорт скрапленого газу з РФ - він покрив 19% потреб Євросоюзу.
Раніше повідомлялося, що Європейський Союз вирішив до 2027 року повністю відмовитися від російського газу. Починаючи з цього року, розпочнуться постачання з перспективного чорноморського родовища в Румунії, оператор якого вже уклав перший контракт із Німеччиною.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp