Історичну будівлю на Поштовій площі відреставрують та перетворять на культурний простір
Будівлю колишньої поштово-диліжансної станції на Поштовій площі в Києві відреставрують і перетворять на культурно-музейний простір, повідомляє ГО «Україна Інкогніта».

Проєкт реставрації будівлі вже розробили, місто має вирілити кошти на його реалізацію, про це розвів Олег Коляда, гендиректор Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій, на балансі якого перебуває будівля.

Наразі будівлю й територію навколо неї мають привести до належного стану – прибрати сміття, огорожу та чагарі, які виросли за будинком. Потім мають зробити цифрову копію будівлі. Після реставрації в будівлі планують створити культурно-музейний простір. Там будуть музейні експозиції, виставки та освітні заходи.

Про будівлю
Будинок збудували у 1853-1865 роках в стилі класицизму. Вона є памʼяткою архітектури та історії, а також єдиною збереженою будівлею великої поштової станції. Всі інші споруди поштової станції розібрали у 1975 році, під час будівництва станції метро, кажуть в ГО «Україна Інкогніта».

Ця будівля була своєрідним центральним вокзалом. Там до 1919 року зустрічали та відправляли тих, хто приїжджав до Києва, користуючись транспортними послугами диліжансу. У 1861 туди ж прибула труна з тілом Тараса Шевченка, додають в ГО.
Деякий час у цій будівлі було правління Товариства філателістів, філателістична виставка та музейна експозиція з історії поштового зв'язку. Потім будинок використовували як експозиційне приміщення заповідника «Стародавній Київ».

Під час реконструкції Поштової площі розпочали реставрацію будівлі. Фасади майже закінчили, але внутрішні приміщення не відреставрували.
Обкладинка та фото: ГО «Україна Інкогніта»