
Держдеп закрив центр, який боровся з іноземною дезінформацією
Рубіо заявив, що центр коштував платникам податків понад 50 мільйонів доларів на рік і активно замовчував та цензурував голоси американців.
У Державному департаменті США ліквідували відділ з протидії іноземній інформаційній маніпуляції та втручанню. Про його закриття у середу, 16 квітня, повідомив Держсекретар США Марко Рубіо заявивши, що його діяльність суперечила основним принципам свободи слова.
"За останнє десятиліття американців обмовляли, звільняли, звинувачували та навіть ув’язнювали лише за те, що вони висловлювали свою думку. Це закінчується сьогодні", – написав він у соцмережі Х.
Рубіо заявив, що відділ обходився у понад 50 мільйонів доларів на рік.
"Я оголошую про закриття підрозділу Державного департаменту США з протидії іноземній інформаційній маніпуляції та втручанню, колишнього Центру глобальної взаємодії (GEC), який коштував платникам податків понад 50 мільйонів доларів на рік і активно замовчував та цензурував голоси американців, яким мав служити", - заявив Рубіо.
Центр глобальної взаємодії (Global Engagement Center, GEC) був створений у 2016 році в структурі Державного департаменту США. Його головною заявленою метою була протидія іноземній пропаганді та дезінформації, зокрема з боку таких країн, як Росія, Китай, Іран та Північна Корея. GEC закрили у грудні 2024 року. Центр зазнав критики з боку кількох республіканців, які стверджували, що він наполягав на цензурі американців. Замість GEC cтворили R/FIMI.
Раніше ЗМІ писали, що Рубіо вимагає, щоб підлеглі доносили про "антихристиянські погляди" колег.
Нагадаємо, команда технологів DOGE Ілона Маска використовує штучний інтелект для відстеження повідомлень держслужбовців, що містять в собі елементи "ворожості" до президента США Дональда Трампа.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp