
На Великдень без церкви? Загроза ворожого обстрілу
Враховуючи, що Москва під час планування масованих обстрілів орієнтується на свята, то, не виключено, що вона атакувати на Великдень.
Четвертий рік поспіль українці святкуватимуть Великдень в умовах війни. «Традиційно» наші союзники передають нам сигнали про можливу масовану російську атаку на свято. Зокрема, міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс вважає, що Кремль може вдатися до ще більш жорстких дій проти українців.
Найгірший сценарій
"Цей тиждень – Страсний тиждень, ми дійдемо до Великодня – я не сумніваюся, що на Великдень Росія подарує щось ще страшніше. Можливо, настане переломний момент, коли ми скажемо: дивіться, санкції потрібно посилювати", – сказав Будріс.
За словами міністра закордонних справ Литви, напад на Суми став своєрідним каталізатором більш рішучих дій з боку Євросоюзу. Будріс підкреслив, що санкції необхідно посилити, а ЄС має зробити конкретні кроки для підтримки України.
Чому Москва може наважитись на удар
Великдень цього року припадає на 20 квітня. До цього дня, як вважає американський Інститут вивчення війни, Кремль може оголосити про неофіційне припинення вогню на українській енергетичній інфраструктурі та знову відновити масовані ракетні удари.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров нещодавно заявив, що офіційної угоди про тимчасове припинення вогню не існує, відповідаючи на запитання російських ЗМІ про нібито мораторій на удари по енергетичних об’єктах і в Чорному морі.
У той же час речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Кремль уточнює дату закінчення 30-денного енергетичного перемир'я з Міноборони Росії, додавши, що "все буде залежати від подальших розпоряджень" диктатора Володимира Путіна.
Аналітики наголошують, що з 18 березня російська влада послідовно й безпідставно звинувачує Україну в порушенні так званого енергетичного перемир'я. Тому експерти вважають, що армія РФ може посилити удари по Україні найближчими днями, оскільки "перемир'я", за їхніми підрахунками, нібито добігає кінця.
Скасування масових заходів і освячення онлайн
Влада вже вирішила перестрахуватися і просить українців не збиратися на масові заходи на Великдень.
Так, на Івано-Франківщині скасували масові заходи під час свята. Відповідне рішення ухвалили на Раді оборони області. Також є рекомендація головам громад відмовитися від проведення подій, які б передбачали великі скупчення людей.
На Херсонщині заборонили проводити освячення пасхальних кошиків на території храмів (можна лише в середині), а також відвідування кладовищ. Виняток зроблять лише для похоронних процесій.
Тим часом влада Києва попросила релігійні громади обмежити проведення масових великодніх богослужінь або зробити їх онлайн. Також керівників релігійних громад закликали вжити необхідних заходів безпеки під час святкових богослужінь.
Більшість областей України також відмовились скорочувати тривалість комендантської години у ніч на 20 квітня. Виключенням на сьогодні стала лише Хмельниччина та Кіровоградщина.
Так, у Хмельницькій області у Великодню ніч комендантська година діятиме з 00:00 до 03:00. За словами очільника області, скорочуючи комендантську годину, влада посилює заходи безпеки. А жителі Кіровоградщини зможуть освятити паску вже з четвертої години ранку.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp