У ЄС затвердили препарат для лікування ранньої стадії хвороби Альцгеймера
Європейська комісія дозволила використовувати препарат Leqembi, що може боротися з легкими когнітивнити порушеннями на ранній стадії хвороби Альцгеймера, пише Reuters.
Це перший затверджений в ЄС препарат, що діє на одну з ключових причин патології мозку. На регуляторному розгляді він перебував з січня 2023 року. Ліки випускають компанії Eisai та Biogen.
Leqembi можна застосовувати для терапії людей, які мають лише одну або жодної копії гена ApoE4, а також, якщо в мозку виявили скупчення білка амілоїд бета, – це характерна ознака хвороби Альцгеймера. У США ліки дозволили для пацієнтів із двома копіями генів, проте вони повинні регулярно проводити МРТ, щоб відстежувати набряки мозку.
Голова відділу розробки компанії Biogen Прія Сінгал каже, що разом із Eisai вони якнайшвидше хочуть зробити терапію доступною для пацієнтів у Європі. Пікові продажі препарату перевищать 900 мільйонів доларів у 2030-х роках, за оцінкою аналітика американської інвестиційної компанії William Blair Майлза Мінтера.
Конкурентний препарат від фірми Eli Lilly відхилили у березні, оскільки він виявився недостатньо ефективним для того, щоб переважати серйозні ризики для здоровʼя. Препарат Leqembi також схвалили в Японії, Китаї, Великій Британії та на деяких інших ринках.
Хвороба Альцгеймера є однією з найбільш поширених причин деменції. Ми запитали в лікарки-психіатра та в директорки благодійного фонду «Незабутні», на що треба звернути увагу, щоб вчасно помітити деменцію в себе чи своїх родичів; чому для запобігання деменції важливо лікувати депресію й що можна робити для здоров’я свого мозку вже зараз.