
Трамп наказав з'ясувати залежність США від імпорту рідкоземельних мінералів
Сполучені Штати, після санкцій Пекіну, вирішили дізнатися міру своєї залежності від імпорту критично важливих мінералів з Китаю.
Президент США Дональд Трамп наказав провести розслідування національних ризиків, пов’язаних із залежністю країни від імпортованих критично важливих мінералів. Дослідження буде проведене в рамках можливих нових мит на всі важливі імпортовані в США корисні копалини. Про це у вівторок, 15 квітня, повідомляє Reuters з посиланням на Білий дім.
Зазначається, що відповідний указ Трамп підписав після того, як Китай призупинив експорт деяких рідкоземельних елементів у відповідь на високі мита, які Трамп встановив на китайські товари.
Наказ розкриває те, про що виробники, галузеві консультанти, науковці та інші давно попереджали Вашингтон: що США надмірно покладаються на Пекін та інші країни щодо оброблених версій корисних копалин, які живлять всю їхню економіку.
В рамках розслідування динаміка ринку для всіх критично важливих мінералів, включаючи кобальт, нікель і 17 рідкісноземельних металів, буде вивчена на предмет потенційних тарифів відповідно до розпорядження, яке додало уран та будь-які інші елементи, які федеральні чиновники США вважають необхідними.
В даний час США видобувають і переробляють мізерні обсяги літію, мають лише одну нікелеву шахту, але не мають нікелевого заводу, а також не мають кобальтової шахти чи нафтопереробного заводу. Хоча у США є кілька мідних шахт, у США лише два мідеплавильні заводи, і вони залежать від інших країн у переробці цього ключового червоного металу.
Нагадаємо, Китай призупинив експорт рідкісноземельних мінералів і магнітів після підвищення президентом США Дональдом Трампом мит на китайський імпорт до 145%. Постачання було зупинено у всіх китайських портах, поки Пекін розробляє нову систему регулювання, яка може перекрити продаж компонентів окремим компаніям, зокрема американським військовим підрядникам.
Boeing втрачає китайський ринок на тлі тарифного протистояння
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp