Міністр торгівлі США попередив, що скасування мит на деяку техніку – це тимчасово

Міністр торгівлі США Говард Лутнік попередив, що скасування тарифів на смартфони та іншу споживчу електроніку, імпортовану із Китаю, є тимчасовим. Раніше Трамп сказав, що ці товари звільняються від мит.
Посадовця цитує Financial Times.
Лутнік сказав, що цю продукцію повторно перевірять в рамках урядового розслідування напівпровідників.
"Він (Трамп-ред.) каже, що вони звільнені від взаємних мит. Але вони включені в тарифи на напівпровідники, які, ймовірно, з’являться через місяць або два", – сказав американський міністр.
Коли його попросили пояснити, чи можуть тарифи на iPhone повернутися, Лутнік відповів, що так.
Видання пише, що такі коментарі Лутніка спровокують "додаткову невизначеність" на Уолл-стріт у понеділок щодо впливу запровадження тарифів Трампа.
Будь-яке пом’якшення тарифів на китайський імпорт було б "великою перемогою" для таких компаній, як Microsoft і Apple, які, за оцінками аналітиків, виробляють близько 80 відсотків своїх iPhone в Китаї.
У неділю Пекін закликав Білий дім повністю скасувати "взаємні" мита, стверджуючи, що в торговельній війні немає переможців і "немає виходу для протекціонізму". Адміністрація Трампа стверджувала, що Apple може виробляти iPhone в США, щоб відновлювати американське виробництво, що, на думку експертів, було б нереалістичним, враховуючи глибокі зв’язки компанії з ланцюгом постачання в Китаї та Південно-Східній Азії.
Тому Apple повернулася до своєї другої виробничої бази iPhone в Індії, тарифи до товарів звідти наразі є нижчими.
- Раніше стало відомо, що від мит Трампа звільнили імпортовану до США електроніку, зокрема смартфони, комп’ютерні монітори та різні електронні комплектуючі.
- Рішення ухвалили після того, як адміністрація Трампа запровадила базову тарифну ставку у 145% на китайські товари, що імпортуються до США. Такі тарифи можуть суттєво вплинути на великі технологічні компанії, зокрема, Apple, яка виробляє iPhone та іншу продукцію в Китаї.
- Адміністрація президента Дональда Трампа хоче укласти 90 торговельних угод за 90 днів, але виклики для швидкого вирішення торгової війни президента вже очевидні.