
Допомога Україні в протидії КАБам: стали відомі переможці хакатону НАТО
Переможцем заходу стала французька компанія Alta Ares, а окремим призом нагородили українську команду.
П'ятнадцятий хакатон (захід на якому фахівці працюють над розв'язанням певної проблеми - ред.) NATO Innovation Challenge завершився в Польщі на базі JATEC. Він був присвячений пошуку ефективних рішень для протидії плануючим та керованим авіабомбам (КАБ). Захід був організований Інноваційним хабом НАТО та Спільним центром НАТО-Україна JATEC.
До участі в хакатоні вперше допустили українських інноваторів, розробників та науковців. Раніше участь в NATO Innovation Challenge могли брати тільки представники держав-членів Альянсу.
Хакатон зібрав пропозиції від 40 команд, а до фіналу, за результатами відбору, потрапило 13 з них. Фіналісти презентували технологічні рішення для протидії КАБам:
- дрони-перехоплювачі зі штучним інтелектом,
- рої дронів,
- технології радіоелектронної боротьби,
- радари з технологіями зміни координат.
Переможцем стала французька компанія Alta Ares. Вона презентувала розробку Вбудований штучний інтелект для розпізнавання, виявлення та ідентифікації. Рішення використовує алгоритми штучного інтелекту для раннього виявлення, швидкої ідентифікації та підтримки прийняття рішень у режимі реального часу.
Друге місце посіла компанія Tytan Technologies GmbH з Німеччини за комплексне високотехнологічне рішення перехоплення повітряних цілей.
На третьому місці – французька команда ATREYD за інноваційний підхід у виявленні та прогнозуванні траєкторії руху повітряних цілей та методу їх перехоплення з використанням рою інтерцепторів контейнерного базування.
Окремий приз здобула українська команда з проєктом РЕБ.
Для подальшого розвитку відібраних рішень будуть залучені експертні установи НАТО, які також проаналізують запропоновані технології. Наступним кроком їх протестують та перевірять у бойовому використанні для підтвердження чи спростування заявлених можливостей.
Фінальним результатом досліджень має стати передача рішень Україні для можливості подальшого укладання контрактів з компаніями, що доведуть ефективність своїх виробів та технологій.
Швидка імплементація та використання задля протидії загрозам від керованих авіаційних бомб – одна з пріоритетних цілей Міністерства оборони та Командування Повітряних сил ЗС України.
Нагадаємо, українські військові змогли збити російську керовану авіаційну бомбу під час атаки на Запоріжжя.
Росіяни скинули на Україну понад 10 тисяч КАБів з початку року
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp