
Орбан підписав постанову про вихід Угорщини з МКС
Міністр закордонних справ Петер Сіярто отримав доручення від уряду для здійснення необхідних юридичних кроків для початку процесу виходу.
Угорщина офіційно ініціює вихід з Міжнародного кримінального суду, після того як прем'єр-міністр Віктор Орбан підписав відповідну постанову. Про це повідомляє Index у четвер, 3 квітня.
Уряд заявляє, що суд став "політичним органом і більше не відповідає своїм первинним цілям". Крок зроблено на підставі рішення Міністерства юстиції, яке вказує на неприязнь до дій МКС, зокрема, процесу проти прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
Згідно з урядовою постановою №1090/2025, Угорщина зупиняє свою участь у статуті Міжнародного кримінального суду та відповідних угодах. Міністр закордонних справ Петер Сіярто отримав доручення від уряду для здійснення необхідних юридичних кроків для початку процесу виходу.
Рішення прийняли у день приїзду до Угорщини ізраїльського прем'єр-міністра.
Натомість міжнародний правник Латтман Тамаш зауважив, що це рішення є переважно "комунікаційним кроком" угорського уряду.
У листопаді 2024 року МКС видав ордер на арешт Нетаньягу за звинуваченнями у воєнних злочинах, скоєних під час конфлікту в Газі. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відмовився виконувати цей ордер, назвавши рішення суду "політично вмотивованим" та запросивши Нетаньягу з офіційним візитом до Будапешта. Згодом стало відомо, що Угорщина планує оголосити про вихід з МКС.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав 6 лютого указ про введення санкцій проти Міжнародного кримінального суду. Причиною стало розслідування суду проти Ізраїлю.
Тоді як ЄС заявляли, що країни співдружності зобов'язані виконувати ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем'єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, бо це рішення не просто "політичне".
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp