
На Львівщині викрили закупівлю неякісного меду для військових
Через недбалість захисники отримали неякісну продукцію, а державному бюджету завдано 30,5 млн грн збитків.
Правоохоронці викрили схему постачання неякісного меду для військових на Львівщині на 30,5 млн гривень. Керівництво військової частини спільно з директором приватного підприємства прийняло продукцію, яка не відповідала стандартам якості. Про це повідомляє пресслужба ДБР у середу, 2 квітня.
Так, на початку 2023 року між військовою частиною Львівської області та приватним підприємством було укладено договір на постачання меду для харчування військовослужбовців загальною вартістю 30,5 млн гривень.
Якість меду мала перевірятися спеціалізованою лабораторією самої військової частини. Однак, протягом року директор постачав у частину мед, який не відповідав трьом показникам ДСТУ щодо якості. Попри це, керівництво військової частини прийняло продукцію на підставі висновку лабораторії іншої військової частини, яка засвідчила відповідність нормативам.
Лабораторія не мала належної акредитації та необхідного обладнання для повноцінної перевірки якості меду. Тож, проведене дослідження було неповним, а реальна якість продукту залишилася неперевіреною.
Своєю чергою, військовослужбовці військової частини, яка здійснювала закупівлю, не були обізнані про неналежну якість продукту та оплатили всю суму постачання.
Під час досудового розслідування затримали командира частини, яка здійснювала перевірку меду, його заступника, двох офіцерів та директора приватного підприємства.
Керівництву військової частини оголосили підозру у недбалому ставленні до військової служби, яке спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 425 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до восьми років.
Директору підприємства повідомили про підозру у заволодінні держкоштами шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 191 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваним запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави: директору підприємства – 30,5 млн гривень, командиру військової частини – 9,4 млн гривень, його заступнику – 8,5 млн гривень, двом офіцерам – 7,8 млн гривень та 457 тис. гривень відповідно.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині судитимуть командира військової частини, через якого військовослужбовці замість якісного одягу отримували дешеві аналоги.
Ложка дьогтю: як не придбати мед з вапном або з крейдою
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp