Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

РФ готова віддати Україні заморожені активи - ЗМІ

19:43:08

Росія може погодитися на використання 300 млрд доларів активів, заморожених в Європі, для відновлення України, але наполягатиме на тому, щоб частина цих грошей була витрачена на відбудову окупованих територій. Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.    Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році США та союзники заборонили фінансові операції з Центральним банком РФ і Міністерством фінансів. Було заблокувано 300-350 млрд доларів російських активів. Значна частина коштів наразі зберігається у вигляді європейських, американських і британських державних облігацій у європейських депозитаріях.   Видання зазначає, що переговори між Росією та США перебувають на дуже ранньому етапі, однак в Москві розглядають можливість використання значної частини заморожених резервів для відновлення України в рамках потенційної мирної угоди. За словами співрозмовників Reuters, Кремль може дати добро на те, щоб дві третини суми - близько 200 млрд доларів - дісталися Києву на відновлення зруйнованих територій. При цьому в Москві наполягають, щоб залишок коштів - близько 100 млрд доларів - було виділено на аналогічне відновлення окупованих українських регіонів.   За словами іншого джерела видання, угода із замороженими активами обговорюється, але пропорції, в яких Москва та Київ поділять гроші, поки що не визначені. При цьому Москва вимагає звітності щодо сум, які використовуватиме Україна.   За оцінками Світового банку станом на 2024 рік, відбудова України буде коштувати 486 млрд доларів.   Нагадаємо, Швейцарія виділить 1,6 млн доларів на відбудову України . А Японія оголосила про створення координаційної ради з питань відбудови України . 

В Одесі 18-річний юнак підірвав авто військового прокурора

19:19:05

Служба безпеки та Національна поліція "по гарячих слідах" затримали агента ФСБ Росії, який підготував теракт у центрі Одеси 20 лютого. Про це повідомила пресслужба СБУ в п’ятницю, 21 лютого.   Зазначається, що тоді ворог підірвав автомобіль прокурора Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. Внаслідок вибуху перехожий отримав поранення.   Увечері того ж дня правоохоронці затримали виконавця теракту. Ним виявився 18-річний мешканець Одеси, якого окупанти завербували через Telegram-канал з пошуку "легких" грошей.   За інструкцією російської спецслужби молодик власноруч виготовив саморобний вибуховий пристрій (СВП) в орендованій квартирі потужністю 300 г у тротиловому еквіваленті.   Для збільшення уражаючої сили він додатково начинив вибухівку металевими гайками та заклав її під машину військового прокурора.   Також навпроти "цілі" зловмисник встановив прихований мобільний телефон з функцією віддаленого доступу для ФСБ. У подальшому російська спецслужба дистанційно активувала вибухівку.   Під час обшуків у затриманого вилучено мобільний телефон із доказами його комунікації з окупантами.   Наразі йому повідомлено про підозру в терористичному акті. Зловмиснику загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вперше за чотири роки в Європі зросли продажі смартфонів

18:27:47

  Європейський ринок смартфонів у 2024 році зріс на 5% після чотирьох років безперервного спаду. Про це повідомляє  аналітичне агентство Canalys. Протягом року до Європи було поставлено 136 мільйонів пристроїв, з яких 30% становили преміальні смартфони вартістю від 800 євро.   Південнокорейська компанія Samsung зберегла лідерство у 2024 році, проте американська Apple продемонструвала високі продажі в четвертому кварталі після запуску iPhone 16. Ринок демонстрував стабільний попит на преміальні смартфони, а також активну заміну пристроїв середнього та бюджетного сегментів, придбаних під час пандемії. Продажі Samsung зросли на 6% у річному вимірі, тоді як Apple зафіксувала збільшення лише на 1%.   Китайський виробник Xiaomi, третій за величиною постачальник смартфонів у Європі, реалізував майже таку саму кількість пристроїв під брендами Redmi, Poco та Xiaomi, як і у 2023 році. Водночас американська Motorola збільшила продажі на 26%, а китайська OPPO - на 13% у річному вимірі.    У 2024 році було реалізовано рекордну кількість преміальних смартфонів - 41 мільйон, що становить 30% від загальних 136 мільйонів пристроїв.    Зростання продажів Samsung відбулося в основному завдяки серії Galaxy S24, яка інтенсивно рекламувалася під час Олімпійських ігор у Парижі 2024 року. Apple майже вдвічі перевищила поставки Samsung у Великобританії (52% проти 28%), але в Іспанії вона опустилася на третє місце поступившись Xiaomi та Samsung.   Motorola досягла історичного максимуму в Європі у 2024 році завдяки розширенню через офлайн-магазини та канали відкритого ринку. Обсяги OPPO повернулися до зростання після двох складних років у Іспанії, Італії, Румунії та Португалії.   Нагадаємо, Apple презентувала новий "бюджетний" iPhone - iPhone 16e . Модель надійде в продаж пізніше цього місяця та продаватиметься за 599 доларів. Пристрій буде доступний в чорному та білому кольорах.

Україна і США всю ніч вели переговори щодо угоди про надра - ЗМІ

17:59:50

Посадовці України та США всю ніч до ранку 20 лютого вели переговори, намагаючись укласти угоду про надра. Про це повідомляє Axios з посиланням на джерела.   Зазгначається, що посадовці адміністрації Дональда Трампа та деякі представники українського уряду тиснуть на президента Володимира Зеленського, щоб він пішов на угоду.   Співрозмовники видання висловили занепокоєння, що американсько-українська криза може поглибитися, якщо Зеленський відхилить пропозицію. Посадовець США назвав це "вирішальним моментом для українців".   Як відомо, Зеленський відхилив початкову пропозицію США , представлену міністром фінансів Скоттом Бессентом у Києві, яка дала б США 50% усіх доходів від видобутку. Документ також не передбачав жодних гарантій безпеки для України.    На початку цього тижня американська сторона повернулася з "покращеною" пропозицією , а тепер внесла додаткові зміни. Точні умови нинішньої пропозиції США невідомі.   Адміністрація Трампа надіслала Україні останню версію угоди про надра ввечері 20 лютого, повідомив американський посадовець, який бере участь у переговорах. За його словами, змінена версія угоди спрямована на "виправлення ситуації" між США та Україною.  Нагадаємо, в Офісі президента заявили, що для України важливими аспектами у цьому документі є правильний розподіл прибутків та гарантії безпеки . Умови угоди щодо копалин гірші за післявоєнні репарації Німеччини - ЗМІ